2007 Excelenta in premii de jurnalism

Imprimare

Print Jurnalist al anului

Locul intai: revista

Mario Quadracci

Milwaukee

Locul al doilea: revista

Frank Bures

Madison

Cea mai buna recenzie critica a artelor

Locul intai:

Kent Williams

Isthmus

He’s Back

Locul doi:

Kent Williams

Istmul

Votul popular

Ziar

Cel mai bun design general

Locul intai:

Jurnalul de stat din

Wisconsin Jurnalul de stat din Wisconsin

Locul doi:

Mark Kass, Shelby Sapusek

Jurnalul de afaceri care serveste mai mult Milwaukee

Cel mai bun proiect de sectiune speciala

Locul intai:

Green Bay Press-Gazette

Packers Final

Green Bay Press-Gazette

Locul al doilea:

Jurnalul de stat din

Wisconsin Jurnalul de stat Wisconsin

Cel mai bun proiect de pagina unica

Locul intai:

Dean Witter

2 Pentru Show-ul

Jurnalului de Stat din Wisconsin

Locul secund:

Dean Witter

On cu D’oh!

Jurnalul de stat din Wisconsin

Cea mai buna ilustratie sau desen animat

Primul loc: noul pod al lui

Joe Heller

De Pere

Green Bay Press-Gazette

Locul secund:

George McCue, John Maniaci, Jason Stein

Cine urmareste cazinourile statului?

Jurnalul de stat din Wisconsin

Cea mai buna acoperire a unui eveniment de stiri spot

Locul intai:

Patricia Simms, Barry Adams, Doug Erickson, Nick Steffel, Alec Luhn

Este probabil

jurnalul ei de stat din Wisconsin

Locul doi:

Mary Yeater Rathbun

Am sigur ca am simtit camionul sa-mi treaca peste cap

The Times Times

Cele mai bune seriale de stiri

Locul intai:

David Wahlberg

Medical Misconnections

Wisconsin State Journal

Locul al doilea:

(TIE)

Jignitorii de

sex Karen Rivedal din

Wisconsin

Locul doi:

Dee J. Hall, Ed Treleven, Steve Verburg, Doug Erickson, Jason Stein, Danya Hooker

Curtea Suprema Conflict

Jurnalul de Stat din Wisconsin

Cea mai buna acoperire cu Beat

Primul loc:

Judith Davidoff

Probleme sociale Beat

The Capital Times

Locul doi:

Jason Stein

Jurnalul informatic scump al

statului Wisconsin

Cea mai buna poveste unica de lungmetraj de peste 30 ″

Primul loc: Scrisoare

Madeline Uraneck

din Lesotho

Isthmus

Locul doi: Drumul lui

Gayle Worland

Denise catre „Idol”

Wisconsin Journal

Cea mai buna poveste single cu lungmetraj sub 30 ″

Primul loc:

Deborah Ziff

Road spre Recuperarea sergentului Fischer

Wisconsin Journal de stat

Locul doi:

Tom Heinen

iBelief

Milwaukee Journal Sentinel

Cea mai buna serie de caracteristici

Primul loc:

Joe Orso

Negru in

tribuna La Crosse La Crosse

Locul al doilea:

Doug Erickson

Un

jurnal de stat din Wisconsin

Cea mai buna poveste sportiva

Primul loc:

Jason Joyce, Bill Lueders, Linda Falkenstein

The Madison Mallards

Istm

Locul secund:

Jim Polzin

Un gentleman si o bursa

The Capital Times

Cea mai buna declaratie editoriala pentru pozitia editoriala sau coloana de opinie de byline

Locul intai:

Scott Milfred

Slay the „Frankenstein” veto

Wisconsin Journal

Locul doi: Victimele violului

Anjuman Ali

au nevoie de Planul B

Wisconsin Journal

Cel mai bun desen animat editorial unic

Primul loc:

Phil Hands,

guvernatorul lui Doyle, Frankenstein, Veto Trucuri

, Jurnalul de stat din Wisconsin

Locul al doilea: Gazeta de presa

Joe Heller

Bullying

Green Bay

Cele mai bune povesti de afaceri sau seriale

Locul intai:

Rich Kirchen, Pete Millard, Rich Rovito, Elizabeth Sanders, Mark Kass, Todd Bragstad Trezirea

apei pentru regiune

The Business Journal care serveste mai mult Milwaukee

Locul doi:

Richard Ryman

Tendinte in domeniul sanatatii

Green Bay Press-Gazette

Cea mai buna poveste sau serie de investigatie

Locul intai:

Mark Pitsch, Deborah Ziff

Thrill-Ride Risks

Wisconsin Journal

Locul secund:

Dee J.

Array

Hall, Steve Verburg

Un procuror acuzat

Wisconsin State Journal

Cea mai buna poveste de serviciu public / publicatie

Primul loc:

Dean Mosiman

Abuz in varsta: A Silent Shame

Wisconsin State Journal

Locul al doilea:

Bill Lueders

To Kill a Istanbul

Istmmus

Cea mai buna coloana topica

Locul intai:

Bill Lueders

Istm

Locul secund:

Rick Horowitz

Politica si alte razboaie: Un Rick Horowitz Sampler

Rick Horowitz Coloana / Wisconsin State Journal

Cea mai buna coloana de sport

Primul loc: Persistenta

Peter Jackel

ofera o memorie minunata, Mostenirea Stellman: box, decenta, muschi merita o poza

The Journal Times

Locul II: Colectia

Scott Venci

de coloane

Green Bay Press-Gazette

Revista

Cel mai bun design general

Locul intai: revista

Anne Baesemann

Milwaukee

Locul doi:

Tim Burton,

Revista Brennan Nardi Madison

Cel mai bun design de acoperire unica

Locul intai:

Tim Burton

Cheap Eats

Madison Magazine

Locul al doilea:

Tim Burton

Chef of the Year

Madison Magazine

Cea mai buna poveste unica sau design de caracteristica

Locul intai:

Anne Baesemann

Revolver: iulie 2007

Revista Milwaukee

Locul al doilea:

Tim Burton

Cele mai bune

reviste din Madison Madison din 2007

Cea mai buna ilustratie sau desen animat

Primul loc: Revista Madison confidentiala a

liceului Matthew Laznicka

Locul doi:

Anne Baesemann

„Prins in act” Michael Waraksa –

Revista ilustratoare Milwaukee

Cea mai buna poveste unica sau o serie de 750 de cuvinte sau mai mult

Primul loc:

Mario Quadracci

Gang Wars

Milwaukee Magazine

Locul II:

Jessica McBride

Cloak & Dagger

Milwaukee Magazine

Cea mai buna poveste individuala sub 750 de cuvinte

Primul loc: revista

Mario Quadracci

Codul tacerii

Milwaukee

Locul secund:

Frank creste

sex dupa 50 de ani – Iubiti-l pe cel cu care esti cu

revista Madison

Cel mai bun editorial unic, declaratia privind pozitia editoriala sau coloana de opinie din linia de comanda

Locul intai:

Bruce Murphy

Joc final: „Whoops, we Goeded”

Revista Milwaukee

Locul al doilea:

Kenneth R. Lamke

Medical Myth

Milwaukee Magazine

Cea mai buna poveste sau serie de investigatie

Locul intai:

Geoff Davidian

On

The Magazine de onoare Milwaukee

Locul al doilea:

Mary Van de Kamp Nohl

Big Money

Milwaukee Magazine

Cea mai buna poveste de serviciu public / publicatie

Primul loc:

Linda Lutton

Din Mexic la

revista Milwaukee Milwaukee

Locul al doilea: Cel mai bun

Julie Sensat Waldren

esti concediat

Milwaukee Magazine

Cea mai buna coloana topica

Primul loc: Sala de presa

Erik Gunn

: „Vanishing Act” „Un studiu in scandal” „Sub Thumb Thumb”,

revista Milwaukee

Locul al doilea:

Kurt Chandler

Joc final: „The Scapegoat” „Tin soldat” „Milwaukee Sucks?”

Revista Milwaukee

Broadcast

Jurnalist de difuzare a anului

Locul intai:

Mike Jacobs

Mike Jacobs Compilation

WTMJ-TV

Locul II: Radiodifuziune

Ann-Elise Henzl

89.

Array

7FM WUWM Milwaukee Radio Publica

Radio

Cel mai bun raportare continua pentru o poveste continua

Locul intai:

Shawn Johnson

State Budget

Wisconsin Battle Public Radio

Cele mai bune seriale documentare, de investigatie sau lungmetraj

Primul loc:

Gil Halsted

Iesirea si ramanerea in afara

publicului public Wisconsin

Locul doi: Tagalong- urile

personalului

salii de stiri WUWM

89.

7FM Radio publica WUWM Milwaukee

Cea mai buna poveste

Locul intai:

Mitch Teich

La Cuisine du Garage

89.7FM WUWM Milwaukee Public Radio

Locul secund:

Brad Williams

Johnny College

WIZM-AM

Cea mai buna poveste sportiva

Locul intai:

Mitch Teich

Surfin ‘Sheboygan

89.7FM WUWM Milwaukee Public Radio

Locul al doilea:

Bob Bach

Pennant Fever

89.7FM WUWM Milwaukee Public Radio

Cele mai bune raportari in domeniul afacerilor publice

Locul intai:

Jane Hampden

Living cu ALS

89.7FM WUWM Milwaukee Public Radio

Locul doi:

Erin Toner

Fetele in detentie

89.7FM WUWM Milwaukee Public Radio

Cea mai buna scriere pentru stiri radio

Locul intai:

Susan Bence

Susan Bence Compilation

89.7FM WUWM Milwaukee Public Radio

Cea mai buna utilizare a audio in cadrul unui raport

Locul intai:

Erin Toner

Carillon Concert

89.7FM WUWM Milwaukee Public Radio

Locul al doilea:

Mitch Teich

sarind pentru

Radio Publica Lambeau 89.7FM WUWM Milwaukee

Televiziune

Cel mai bun Newscast

Locul intai:

WTMJ-TV

Cea mai buna acoperire a unei povesti de ultima ora

Locul intai:

Lauren Leamanczyk, Rebecca Cantrell

Cops Shot

WTMJ-TV

Cea mai buna acoperire de mai multe zile a unei povesti in curs

Locul intai:

WBAY Staff

Crandon Shooting Rampage

WBAY-TV

Locul doi:

Charles Benson, Mark Wirtz, Joe Eufemi, Gary Reistad. Kevin Frahm

WTMJ-TV

Cel mai bun raport in direct

Locul intai:

WBAY Staff

Northwoods Tornado

WBAY-TV

Locul secund:

Cynthia Kaump WITI-TV

compozit in

direct

Cel mai bun raport sau serie de investigatie

Locul intai:

Aaron Diamant, Paul Marble

pe drum cu MPS

WTMJ-TV

Locul al doilea:

Bryan Polcyn, Patrick McCraney, Craig Hofer, Dave Michuda

Aceasta este versiunea de lucru?

WITI-TV FOX 6

Cele mai bune raportari in domeniul afacerilor publice

Primul loc:

Art Hackett, Chuck Franta, Rick Fatke, Dean Thomas, Brad Wray

Poster Pacienti din

Wisconsin Televiziune publica

Locul secund:

John Mercure, Ira Klusendorf, Maureen Mack, Paul Balistreri

Judge Me Not

WTMJ-TV

Cea mai buna scriere pentru stiri de televiziune

Locul intai:

Bryan Polcyn, Patrick McCraney

Intexticated / Dating,

Mies and Videotape WITI-TV FOX 6

Locul doi: Cel mai bun

Aaron Diamant

pe drum cu MPS

WTMJ-TV

Cea mai buna caracteristica sau poveste de stil de viata

Primul loc:

Jeremy Ross, Andy Konkle

O campanie socanta

WITI-TV FOX 6

Locul secund:

Jo Garrett, Brad Wray, Frank Boll, Chuck Franta Arta

foto

Televiziune publica Wisconsin

Cea mai buna serie de caracteristici sau stil de viata

Locul intai:

Brad Hicks

Heroin in suburbii

WITI-TV

Locul secund:

Frederica Freyberg, Everett Soetenga, Brad Wray, Jen Hadley

Seria PTSD

Wisconsin Televiziune publica

Cea mai buna poveste sportiva de televiziune

Locul intai:

Jessie Garcia, Joe Eufemi, Rick Rietbrock

O zi in viata lui Mike McCarthy

WTMJ-TV

Locul doi:

Andy Kendeigh, Jason Hunter

Working the Grounds

WISN-TV

Cel mai bun documentar sau special de stiri

Locul intai:

David Hestad, Chuck Franta, Michael Eicher, Chuck Franta, Kerman Eckes, Brian Lorbiecki

Fill ‘er Up

Wisconsin Public Television

Locul al doilea:

Rita Hagen Aleman, John Eddy, Ben Lorber, Kathy Mykleby, Mike Anderson

Cu privire la misiune: Milwaukee la tipping point?

WISN-TV

Cel mai bun program de afaceri publice

Primul loc:

Christine Sloan-Miller, JoAnne Garrett, Federica Freyberg, Andy Soth, Will Salzmann, Kathy Bissen

In Wisconsin # 613

Wisconsin Television Public

Locul secund:

Carole Meekins, Jay Saunders, Erica Breitrick, Joseph Eufemi

Pozitively Milwaukee Special

WTMJ-TV

Cel mai bun comentariu

Locul intai:

Ted Perry, Kelly Stoop

Ted’s Take

WITI-TV FOX 6

Locul doi:

Andy Moore, Steve Doebel

New Pork, New Pork

Wisconsin Public Television

Cea mai buna fotografie TV in stiri, sport sau reportaje sau serii

Locul intai:

Jo Garrett, Brad Wray, Frank Boll

White Deer

Wisconsin Televiziune publica

Locul doi:

John Kenney

Cancer Runner

WISN-TV

Cea mai buna productie de poveste unica

Locul intai:

John Mercure, Ira Klusendorf, Maureen Mack, Paul Balistreri

City Smokers

WTMJ-TV

Locul secund:

Joyce Garbaciak, Rita Aleman, Susan MacDonald, Jason Hunter, John Eddy, Sheila Swift

The War at Home

WISN-TV

Web

Cele mai bune raportari online pentru site-uri afiliate cu alte media, cum ar fi statii de televiziune sau radio, ziare sau reviste

Locul intai:

Brent Bollenbach, Leah Jones, Andy Erdman

Hip-hop 101

Wisconsin Journal

Locul al doilea:

Jason Klein, Brent Bollenbach, Doug Erickson, Steve Apps

Devil’s Lake: Periculos deoarece este frumos

Wisconsin State Journal

Cel mai bun blog

Locul intai:

Vince Condella

WITI-TV FOX 6

Locul al doilea:

Jessica

McBride’s

Blog Matters Independent Blogs Independent

Fotojurnalism

Cea mai buna fotografie

Primul loc:

Tom Bamberger, Anne Baesemann

Feingold, foto principala,

revista Milwaukee

Locul II:

Craig Schreiner

Origami Rose

Wisconsin Journal

Cel mai bun eseu foto sau serie

Locul intai:

Craig Schreiner

A Death Well Planned

Wisconsin Journal

Cele mai bune fotografii de stiri

Locul intai:

Mark Hertzberg

Rescue Fire

The Journal Times

Cea mai buna fotografie

Locul intai:

Dan Reiland

Amish Boat

Leader-Telegram

Locul doi:

John Maniaci Jurnalul de

moda vechi de la

Wisconsin

Cea mai buna fotografie de actiune sportiva

Locul intai:

John Maniaci

Scor de castig la

Wisconsin Jurnalul de stat

Locul II:

Cea mai buna fotografie de actiune sportiva Serviciul de indepartare a casca

Corey Wilson Green Bay Press-Gazette

universitar

Tiparire: Cele mai bune stiri

Primul loc:

Kellie Bramlet, Megan Hupp

Nu credeti ca acest lucru s-ar intampla

The Marquette Tribune

Locul doi:

Charles Brace, Jennifer Evans

Acoperirea descoperirii celulelor stem

The Daily Cardinal

Tiparire: Cea mai buna poveste

Locul intai:

Christina Endres

We Want the Funk: Legendarul baterist Clyde Stubblefield se incalzeste

revista Nights

Locul al doilea: Arta comestibila

Amanda McGowan

: Chefii din Wisconsin Creeaza capodopere in

revista Kitchen Curb

Print: Best Sports Story

Primul loc: Baiatul de aur al lui

Nate Carey

Wisconsin

Cardinalul zilnic

Tiparire: Cea mai buna recenzie critica a artelor

Primul loc:

Eric Schmidt

Winslet ne arata micile mizerii ale vietii

The Daily Cardinal

Tiparire: cel mai bun editorial sau comentariu

Primul loc:

The Daily Cardinal Editorial Board

Anatomia unui absent

The Daily Cardinal

Radio: Cele mai bune povesti

Locul intai:

Matt Schultz

Walid Shoebat Controversy

UWM PantherCast

Locul doi:

Ben Ranello

Kimmes Construction Tragedy

UW-Superior / KUWS-FM

Locul intai:

Ben Ranello

Hunting Traditions

UW-Superior / KUWS-FM

Locul secund:

Danielle Kaeding

Cyberbullies

UW-Superior / KUWS-FM

TV: Cele mai bune povesti

Primul loc:

Chris Eckert, Brandon Krause, Shannon Gooch, Kristi Schilling

Theft Wireless

UWM PantherVision

Locul doi:

Martha Boehm

Super

Adjudecator UWM PantherVision

TV: Cea mai buna poveste

Locul intai:

Paul Lewis, Ryan Klund

Piano Man

UWM PantherVision

Locul doi:

John Corwin, Paul Lewis

X marcheaza

panteraVision Spot UWM

TV: Best Sports Story

Locul intai:

Cheryl O’Brien, Paul Lewis

Milwaukee Iron

UWM PantherVision

Locul secund:

Paul Lewis, Kailey Reas,

baseball interior

UWM PantherVision

TV: Cel mai bun Newscast

Locul intai:

Mallory Jones, Allie Craft

MUTV News

Marquette University Television

Locul doi:

Paul Lewis, Andrew McClintick, Bridget Fargen, Brandon Krause, Devon Tice, Jason Ford

UWM PantherVision

Jurnalism Web: Cel mai bun raportare online originala

Locul intai:

Matt Hrodey

Mall Crime

Frontpage Milwaukee (UW-Milwaukee)

Locul doi:

Bradley Wooten, Shannon McKenna, Dan Polley, Robin Fuchs, Amanda Mauch, Ryan Cardarella, Erica Pollnow, Erin Petersen, Susan Bence

Tarnished Badge

Frontpage Milwaukee (UW-Milwaukee)

Jurnalism Web: Cel mai bun blog

Locul intai:

Daniel Spirn Badgerul

critic

Locul al doilea:

Rebecca Kontowicz

Rebecca Kontowicz blog Prima

pagina Milwaukee (UW-Milwaukee)

Fotojurnalism: cea mai buna fotografie

Locul intai:

Christopher Guess

Virginia Tech vegheaza

Daily Cardinal

Fotoperiodism: cel mai bun jurnalism video

Locul intai:

Paul Lewis

Brewers Cactus League

UWM PantherVision

Locul secund:

Ryan Klund, Paul Lewis

Piano Man

UWM PantherVision

Radio: Cel mai bun Newscast

Locul intai:

Brianne O’Brien, Andy Seefeldt

UWM PantherCast Echipa de stiri

UWM PantherCast

Locul secund:

Amy Seitenzahl, Mike Nelson

Echipa de stiri

UWM PantherCast UWM PantherCast