Bavaria pierde din nou la Frankfurt – pielea de gaina urale dupa un gol de vis

+

© Daniel ROLAND / AFP

FC Bayern a suferit un faliment amar la Eintracht Frankfurt. www.coolmail.com Desi Flick-Elf s-a imbunatatit in runda a doua, nu a fost suficient pentru a egala. www.idealdieta.it

Eintracht Frankfurt – FC Bayern Munchen 2: 1 (2: 0)

Formatie Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Toure, Hasebe, Rode (de la locul 68 Ilsanker), Kostic – Kamada (de la locul 90 Zuber), Younes (de pe locul 74 Barkok) – Jovic (de pe locul 68 Ache) FC Bayern Munchen: Neuer – Sule, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Roca (de la 46 Goretzka) – Sane (de la 90 Martinez), Choupo-Moting (de la 82 Musiala), Coman (de la 82 Hernandez) – Lewandowski Gol: 1-0 Kamada ( 12), 2-0 Younes (31), 2-1 Lewandowski (53)

Actualizare din 21 februarie, ora 22:30: RB Leipzig foloseste faza slaba a lui FC Bayern * si face campionatul Bundesliga din nou interesant. www.govnation.com Anunturile lui Julian Nagelsmann si Marcel Sabitzer urmeaza prompt (vezi linkul). georgemag.com

Actualizare din 20 februarie, ora 18:03: „Nu am invatat din meciul de la Bielefeld, asta nu este suficient impotriva unei astfel de echipe”, spune capitanul FCB Manuel Neuer dupa meciul de la Sky : „ Trebuie sa fim treji de inceputul. surveysolutions-mr.net

Portarul este insa multumit de prestatia din repriza secunda. www.topbiki.com „Daca jucam asa de la inceput, vom castiga aici”, spune tanarul de 34 de ani. www.kyoto-osaka.com

• turkish airlines

Concluzie: Eintracht Frankfurt castiga meciul de top din ziua a 22-a impotriva lui FC Bayern cu 2-1 meritat. www.flyingsamaritans.net Mai ales in prima repriza, Hessen a aratat o performanta puternica si a condus datorita unui remarcabil Amin Younes, care si-a incununat performanta cu un gol de vis. www.d-e-a.eu Imediat dupa aceea, si-a amintit de mortii din Hanau in timp ce alerga pe margine si ridica un pulover. www.request-response.com Pe el era numele Fatih Saracoglu – una dintre cele noua victime ale atacului. www.boostersite.es

Dupa pauza, echipa lui Hansi Flick a preluat comanda si si-a gasit mai bine drumul in joc. wardsberryfarm.farmvisit.com Robert Lewandowski a marcat urmatorul gol la scurt timp dupa pauza. www.adulthomevideoclips.com Pana la urma, insa, egalizarea nu a mai vrut sa reuseasca. www.sexysuche.de