Bundesliga – VfB Stuttgart impotriva BVB in live ticker: incepe fulger dupa schimbare

Dupa incheierea jocului, imi iau ramas bun de la tine pentru astazi si iti doresc odihna placuta de sambata.

Dupa incheierea jocului In saptamana viitoare, VfB Stuttgart va trebui sa calatoreasca la Berlin, unde va concura cu Union. BVB il intampina duminica pe Werder Bremen pe propriul stadion. Desigur, exista si aceste jocuri, la fel ca toate celelalte jocuri din Bundesliga, in tickerul nostru live. Sa fii acolo.

Dupa incheierea jocului, Dortmund pastreaza diferenta fata de Eintracht Frankfurt la sapte puncte si continua sa spere sa joace in Liga Campionilor in sezonul viitor. Au mai ramas sase zile de joc pentru a ajunge din urma. VfB a pierdut legatura cu randurile internationale. www.pantsme.com

Dupa incheierea joculuiIn prima repriza, BVB a avut mult mai mult din joc, dar totusi a ramas in urma. Kalajdzic a socat Dortmund cu primul sut pe poarta de la Stuttgart in minutul 17. Drept urmare, echipa antrenorului Terzic a venit cu greu cu nimic, dar VfB a fost mereu periculos la contraatac. Dupa pauza, Borussia a revenit pe teren cu simturile ascutite. Dupa doar un minut, Bellingham a marcat primul sau gol in Bundesliga si a egalat pentru BVB (locul 47), cinci minute mai tarziu Reus chiar i-a pus pe oaspeti in avantaj (locul 52). BVB a fost apoi impins mult inapoi si a primit chitanta: Didavi a egalat in minutul 78. BVB s-a unit din nou si a avut castigatorul meciului din tanarul Knauff in propriile randuri. Tanarul de 19 ani a pus o minge in coltul din dreapta jos al portii de la 16 metri. www.hbjb.net

Minutul 90 (+5) Jocul s-a incheiat. Schroder incheie jocul.

Minutul 90 (+2) – Cartonas galben

Marwin Hitz

Caldura dureaza prea mult pentru a primi o impingere. Schroder pune mana in buzunar si arata portarului cartonasul galben.

Minutul 90 Se joaca patru minute.

Minutul 89 Thommy are o sansa la cinci dupa un corner de pe partea dreapta. Inlocuitorul pune mingea chiar pe langa stalpul din stanga. Noroc pentru Borussia. ao-cg.com

Minutul 88 Faza finala emotionanta. Stuttgart impinge BVB mai mult in propria jumatate, Dortmund are nevoie de usurare.

Minutul 86 – Inlocuire

Darko Churlinov

Marc Oliver Kempf

Si Kempf paraseste terenul. Churlinov are voie sa joace in ultimele minute.

Philipp Klement

Tanguy Coulibaly

Acum VfB se schimba din nou. Coulibaly afara, Klement intra.

84 minute – Inlocuire

Lukasz Piszczek

Mateu Morey

Urmatoarea schimbare la BVB. Morey trebuie sa coboare, intra in joc veteranul Piszczek. www.gaaamee.com

Minutul 82 – Cartonas galben

Waldemar Anton

Anton il pune pe Haaland la mijlocul terenului. Cutie clara – acesta este urmatorul cartonas galben.

Minutul 80 – PREA!

Ansgar Knauff

Sablon Erling Haaland

Preaoooooooooor! VfB Stuttgart – BORUSSIA DORTMUND 2: 3. BVB este din nou in fata. Haaland are mingea cu spatele la poarta la marginea suprafetei de pedeapsa si continua spre stanga catre Knauff. Tanarul dribleaza doi metri spre centrul careului si apoi dribleaza perfect mingea de la 16 metri in jurul a doi din Stuttgart in coltul din dreapta jos al portii.

79 minute – Inlocuire

Julian Brandt

Giovanni Reyna

Brandt intra si el in joc. El o inlocuieste pe Reyna la pian. organicchemistryonline.com

Thorgan Hazard

Jude Bellingham

Terzic reactioneaza si se schimba de doua ori. Un pericol vine pentru Bellingham, bolnav.

Minutul 78 – PREA!

Daniel Didavi

Sablon Tanguy Coulibaly

Preaoooooor! VFB STUTTGART – Borussia Dortmund 2-2. Morey joaca o pasa fatala proasta in jumatatea adversa in picioarele lui Kalajdzic, care trece imediat la Coulibaly. Fundasul drept il vede pe Didavi care alerga pe stanga si da mingea perfect in butoi. De la doisprezece metri pe stanga, inlocuitorul pune mingea perfect in coltul indepartat al portii.

Minutul 76 Acum Bellingham sta pe podea si trebuie sa coboare. Tanarul englez isi tine coapsa dreapta. usssabasketball.com

Minutul 74 BVB este prea pasiv, Stuttgart preia controlul complet. Didavi vine neretinut dintr-o pozitie centrala la 18 metri pana la capat si il obliga pe Hitz la o parada. Elvetienii au mingea in coltul din stanga jos al portii.

Minutul 72 Aproape un gol de vis de la Didavi. Stuttgarter aduce o centrare din lovitura libera a lui Sosa din pentagonul din dreapta, cu o lovitura deasupra poartei Dortmund. Cu toate acestea, Dahoud se indreapta spre colt in mare nevoie.

Minutul 70 BVB a pierdut putin accesul si abia reuseste sa introduca mingea in jumatatea adversa intr-o maniera controlata. A venit randul lui Stuttgart. noradtrackssanta.com

Minutul 68 – Inlocuire

Erik Thommy

Philipp Forster

Gazdele se schimba din nou. Padurarul, care este in pericol de galben si rosu, este inlocuit de Thommy.

Minutul 67 – Inlocuire

Marco Reus

Reus pare sa fie bolnav si trebuie sa cada. Knauff intra in joc pentru capitan.

Minutul 66 Asta trebuie sa fie compensatia. Coulibaly a reusit insa sa impinga centrarea lui Didavi din stanga de la patru metri complet pe langa poarta.

Minutul 66 Haaland are o sansa dupa ce primeste mingea traversata de Guerreiro la punctul de pedeapsa. Norvegianul are insa prea multa rezerva si bate mingea de la doisprezece metri peste careu. irisadam.info

Minutul 65 VfB trage din nou. Masina de presat svaba functioneaza la viteza maxima, BVB cauta pace si liniste in joc.

Minutul 63 Didavi pune un tackle impotriva lui Reus cu mult risc. Capitanul BVB schiopateaza, dar Didavi a jucat mingea si, in consecinta, nu a fost fluierat inapoi.

Minutul 61 – Inlocuire

Mateo Klimowicz

Klimowicz este, de asemenea, in afara serviciului. Didavi are voie sa joace in jumatate de ora ramasa.

Pascal Stenzel

Konstantinos Mavropanos

Schimbare dubla la VfB. Mavropanos coboara si este inlocuit de Stenzel. southernlakehome.com

Minutul 60 Delaney merge pe jumatate drept in viteza in directia suprafetei de pedeapsa a adversarilor. Pasa catre Haaland este blocata, asa ca danezul incearca el insusi. Anton falsifica lovitura – corner BVB.

57. Minutul Dortmund vrea mai mult, pune necrutator presiune pe formatia de la Stuttgart in repriza adversa. Acest lucru are un efect, rata de eroare pentru echipa gazda este in crestere.

Minutul 55 Kalajdzic il loveste pe Akanji intr-un duel cu stiftul la glezna. Urletul elvetian este dramatic, dar fundasul central poate continua sa joace. www.coachingathleticsq.com

Minutul 52 – PREA!

Marco Reus

Sablon Mateu Morey

Preaooooooor! VfB Stuttgart – BORUSSIA DORTMUND 1: 2. BVB conduce. Morey primeste mingea la 18 metri in fata portii de la Stuttgart din partea dreapta si o pune pe Haaland in jumatatea stanga a suprafetei de pedeapsa. Cu toate acestea, norvegianul lasa cu inteligenta mingea sa treaca pentru Reus in spate si ii permite capitanului sa inchida. Mingea loveste partea dreapta jos a portii.

Minutul 52 Forster il pune pe Dahoud la mijlocul terenului si trebuie sa fie fericit ca nu vede cartonasul galben-rosu.

• bangbros

Schroder il admonesteaza pentru ultima data.

Minutul 49 – Cartonas galben

Reyna trece mingea pe langa Kempf si este indepartat de fundas. dycompinc.net Dar Stuttgart isi vede al cincilea cartonas galben din sezonul curent si lipseste in urmatoarea zi de meci.

Minutul 47 – PREA!

Original Giovanni Reyna

Preaooooooooor! VfB Stuttgart – BORUSSIA DORTMUND 1: 1. BVB egaleaza la scurt timp dupa pauza. Dahoud o joaca pe Reyna de la cartierul general pe marginea careului, care il lasa pe Bellingham sa sara imediat. Englezul se retrage imediat si nu-i lasa nicio sansa lui Kobel in dreapta jos. Prima Bundesliga pentru Bellingham, in varsta de 17 ani.

Minutul 46 Continuam. Runda a doua se desfasoara. medtube.wecreatemusic.com

Minutul 46 – Inlocuire

Emre Can

Mats Hummels

BVB trebuie sa se schimbe pentru turul doi. Hummels a ramas in dressing cu crampe la stomac, Can este nou in joc.

BVB a avut multa posesie de minge, mai multe lovituri de poarta si fiecare dintre cele sapte cornere ale primei reprize – cu toate acestea, VfB Stuttgart intra la pauza cu avantaj. Kalajdzic a inscris cu capul pentru stuttgarters destepti, care apara compact si trec cu viteza fulgerului cand castiga mingea. Dortmund nu vine cu destule idei, Haaland a stat in aer pana acum.

Minutul 45 (+2) repriza. Schroder fluiera pentru pauza.

Minutul 45 Se joaca un minut in primul tur. themefeast.com

Minutul 42 Endo se aseaza pe podea si se tine de umarul drept. Schroder intrerupe, dar Stuttgart poate continua sa joace fara pauza de tratament.

Minutul 40 Delaney impinge puternic spre Haaland, dar Anton are piciorul lung inca pe minge si il impiedica pe norvegian sa ajunga la cinci. Important.

Minutul 37 9: 3 suturi pe poarta, 5: 0 cornere si posesie de aproape 60 la suta pentru BVB. Rezultatul este insa 1-0 pentru VfB.

Minutul 34 Hummels cu o minge puternica verticala in teava lui Reus, care doar a intarziat inteligent la marginea careului si apoi inchide cu dreapta. Cu toate acestea, nu exista forta in incercarea capitanului, Kobel poate para in stanga jos. sodexocanada.org

Minutul 31 – Cartonas galben

Hummels vede cartonasul galben dupa ce l-a impins oarecum impetuos pe Kalajdzic. Fostul fundas national nu este de acord cu asta – dar nu ajuta.

Minutul 30 mare sansa pentru VfB dupa ce BVB pierde mingea pe saisprezece adversari. Centrarea lui Endo de pe flancul stang il gaseste pe Coulibaly in centrul careului, care reuseste mingea cu capul la un metru pe langa stalpul drept. BVB a fost nesortat.

Minutul 28 – Cartonas galben

Forster cu o intrare dura impotriva lui Haaland in mijlocul terenului stang. Schroder nu ezita mult si ii arata cartonasul galben echipei Stuttgart.

Minutul 26 Bellingham il trimite abrupt pe Reus in jumatatea stanga a suprafetei de pedeapsa, de unde capitanul vrea sa-l serveasca pe Haaland la stalpul indepartat. rxaccess.org Cu toate acestea, crucea il strecoara pe Reus peste papuc si zboara inaccesibil pentru norvegian in poarta.

Minutul 23 Stuttgart se retrage acum in propria jumatate si pandeste pe contraatac. Cota de posesie a mingii a BVB creste.

Minutul 21 – Cartonas galben

Borna Sosa

Primul cartonas galben al jocului ii revine lui Sosa. Pe propria aparare stanga, o pune pe Reyna intr-un sprint complet cu un tackle. Decizie justificata a lui Schroder.

Minutul 19 Dortmund incearca sa reactioneze imediat. Terzic sta in zona de antrenori si isi indreapta oamenii, indicand ca lucrurile ar trebui sa mearga mai departe. aalasfoundation.com

Minutul 17 – PREA!

Sasa Kalajdzic

Original Borna Sosa

Preaoooooooor! VFB STUTTGART – Borussia Dortmund 1-0. Dintr-o data mingea este in poarta Dortmund. Sosa centreaza pur si simplu din stanga in sus si departe catre pentagonul lung, unde Kalajdzic se ridica si trimite mingea cu capul ca o lampa cu arc peste Hitz in coltul lung.

16. Minutul BVB a preluat acum controlul jocului. VfB este defensiv, insa, in siguranta.

Minutul 14 BVB este mai convingator. Dahoud trage puternic dintr-o pozitie centrala la 18 metri, Kobel directioneaza proiectilul spre colt peste bara. relocatefortworth.net

Minutul 13 Guerreiro loveste o centrare din partea dreapta in sus in cinci, unde Hummels loveste cu capul intr-un duel cu portarul Kobel. Portarul are mingea in siguranta in continuare.

Minutul 11 Prima afacere pentru BVB – dar inofensiva. Reyna incearca dintr-o pozitie de semi-dreapta la 13 metri, Kobel nu are probleme cu Kullerball din coltul scurt.

Minutul 9 Kalajdzic sta pe podea si tine piciorul drept. Se intreaba arbitrul Schroder, atacantul indica ca poate continua.

Minutul 7 Prima apropiere de poarta. Forster il vede pe Coulibaly in jumatatea dreapta a suprafetei de pedeapsa, dar sutul sau este blocat de Reus. greatteacher.com

Minutul 5 De asemenea, VfB incearca sa inceapa Dortmund devreme si inteligent la traseele de trecere ale oaspetilor. Incepe pe indelete.

Minutul 3 BVB incepe cu o presiune mare de atac. Stuttgart este stresat la inceputul jocului de pregatire.

1. Minuta sa mergem. Mingea se rostogoleste.

Inainte de inceperea jocului, arbitrul jocului este Robert Schroder de la Hanovra. enrollcom.net Este asistat de Jan Clemens Neitzel-Petersen (Norderstedt) si Christian Dietz (Munchen). Al patrulea oficial este Michael Bacher (Amerang-Kirchensur), Benjamin Brand (Unterspiesheim) urmareste evenimentele in functia de arbitru asistent video (VAR) pe monitoare.

Inainte de inceperea jocului, sa aruncam o privire la comparatia directa a ambelor echipe din Bundesliga. Stuttgart si Dortmund se intalnesc pentru a 101-a oara, 40 dintre aceste dueluri au fost castigate de VfB. BVB a parasit terenul in calitate de castigator de 37 de ori, iar alte 24 de jocuri s-au incheiat la egalitate.

Inainte de inceperea jocului, BVB pe locul 5 si Stuttgart pe locul 9 in tabel sunt separate de doar patru puncte. Daca VfB poate castiga astazi acasa, ar fi chiar in mijlocul bataliei pentru locurile internationale. Nu irealist, pentru ca intotdeauna este ceva in el impotriva lui Dortmund care sunt inconsecventi in acest sezon. www.kompassdiamonds.com BVB a castigat recent doar o victorie din ultimele sase meciuri competitive. Stuttgart, pe de alta parte, a castigat toate ultimele trei jocuri pe teren propriu, incasand o singura infrangere in ultimele sapte jocuri.

Inainte de inceperea jocului Dupa-amiaza inca nu a decurs conform planului pentru Borussia Dortmund. Odata cu victoria impotriva lui Wolfsburg la Frankfurt, diferenta de pe locul al patrulea in Liga Campionilor a crescut la zece puncte, iar BVB a fost fortat sa castige. Merge la echipa care i-a umilit pe negri-galbeni in prima mansa cu 5:1 pe propriul stadion si a incheiat astfel mandatul lui Lucien Favre la Dortmund.

Inainte de inceperea jocului, Pellegrino Matarazzo a schimbat formatia de start de la Stuttgart in comparatie cu victoria cu 1-0 de saptamana trecuta impotriva lui Werder Bremen intr-o singura pozitie: Castro a fost inlocuit de Karazor. La BVB, Reyna si Delaney sunt din nou in formatia de start, Knauff si Can raman deocamdata pe banca.

Inainte de inceperea jocului, Borussia Dortmund s-a opus acestei echipe: Hitz – Morey, Akanji, Hummels, Guerreiro – Bellingham, Delaney, Dahoud – Reus, Haaland, Reyna.

Inainte de inceperea jocului Asa intra in duel VfB Stuttgart cu BVB: Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf – Coulibaly, Endo, Karazor, Sosa – Forster, Kalajdzic, Klimowicz.

Inainte de inceperea jocului O primire calduroasa in Bundesliga pentru cea de-a 28-a zi dintre VfB Stuttgart si Borussia Dortmund.