Intr-un joc greu luptat, gazdele de la Sankt Petersburg se impun. dealsteals.com O lovitura de geniu duce la decizia pentru „Sbornaja”. hubbly.com

Doar un moment de reculegere pe stadionul Sankt Petersburg. wareztuga.com O pauza in teren. anhdep.us Rusul Karavaev si uronul finlandez s-au aflat in suprafata de pedeapsa a oaspetilor, ciocnindu-se de bara finlandeza si intre ei intr-un duel bizar. e-services.in Dupa o pauza de un minut in tratament, ambii au putut continua – dar aceasta pauza lunga a dus la un timp de oprire de sase minute. anyonly.com Si s-a intamplat asa cum a trebuit: Alexej Mirantschuk a avut marea sa aparitie la doua minute in „Extra Time” – si a oferit punctul culminant al acestui joc altfel competitiv. 5ara.com Golul victoriei la  1-0 impotriva Finlandei . teamillinoisvolleyball.com

Uriasul atacant rus Artjom Dzjuba l-a abatut pe Mirantschuk in suprafata de pedeapsa, care a pus mingea pe stanga – si nu ia dat nicio sansa puternicului portar finlandez Lukas Radecky. zoo.cc Flick-ul perfect al mijlocasului a devenit decisiv la jumatatea jocului. picsfest.com Si a facut pentru urale zgomotoase imediat dupa tacere. cricktv.com

Asa a decurs jocul:

Miercuri, finlandezii si-au amintit scenele groaznice din Copenhaga. fashionzone.in „Fa-te bine, Christian!”, infatisat pe tricourile de incalzire, care, avand in vedere stopul cardiac al starului danez, pe jumatate recuperat intre timp, Eriksen, cu greu reusise sa se bucure de prima lor victorie in Campionatul European intr-o victorie cu 1-0. allsaintswoodbridge.com impotriva Danemarcei. salesforse.com

• george burcea

Deja in minutul al treilea, Joel Pohjanpalo de la Union Berlin a zburat intr-un flanc si s-a indreptat spre presupusul 1-0 – dar VAR a gasit o pozitie de offside foarte subtire. national-amusement.biz Rusii au avut nevoie de putin timp pentru a intra in joc, dar apoi au venit cu o serie de ocazii intr-un joc din ce in ce mai distractiv, puternicul portar de la Leverkusen, Lukas Hradecky, a avut mult de lucru. mitelmex.com Magomed Osdojew (al 10-lea) a tras peste poarta din cea mai buna pozitie, tancul de furtuna Artjom Dzjuba (al 13-lea) a lovit bara – dar din pozitie de offside. 4ozo.com

Pe de alta parte, Pohjanpalo in special a lucrat neobosit, dar a ramas blocat fara noroc. rb-msds.com Rusia a actionat mai hotarat, in minutul 27, inlocuitorul devreme al accidentatului Mario Fernandes Vyacheslav Karawajew s-a repezit pe langa o centrare. grabhub.com

Merita vazut lovit

O mica minune a fost golul de deschidere chiar inainte de pauza. cakes4u.in Finlanda nu a fost deloc socata si le-a oferit marilor lor vecini un duel foarte atractiv in conditii egale dupa pauza. Mai presus de toate, Pukki a luat initiativa, dar a ratat de putin in minutul 54.

In defensiva, finlandezii nu au actionat la fel de compact si de increzatori ca in fata Danemarcei, iar atacatorii rusi rapizi au prezentat in mod repetat lacune. Supleantul Rifat Schemaletdinow (66) a ratat un sut in suprafata de pedeapsa la doar centimetri pentru a lua o decizie din timp. Cu un act genial impotriva lui Daler Kusjajew (72) Hradecky i-a tinut pe finlandezi in cursa.

• Dupa inceperea Campionatului European al Germaniei: Hummels? ”Pot fi fericit”
  • Protestatarii au perturbat jocul DFB: Deschamps si politicienii critica Greenpeace