Germania invinge Portugalia in sferturile de finala

Patrick Brandenburg relateaza de la Basel

Hansi Flick si Bastian Schweinsteiger sarbatoresc (Foto: ddp) Germania a ajuns in semifinalele Campionatului European cu o performanta impresionanta. birchrun.com Echipa excelenta din punct de vedere tactic a invins Portugalia in sferturile de finala la Basel cu 3-2 (2-1). uoy.beachbundles.com Bastian Schweinsteiger (22), Miroslav Klose (26) si Michael Ballack (61), Nuno Gomes (40) si Helder Postiga (87) au marcat pentru Germania. 1stgaragedooropeners.com

Ca si in 2006 Cupa Mondiala extazul pe mile ventilator

comentariu re caractere aldine si moderne

pentru a face clic pe cele mai frumoase imagini ale jocului

Ratings Deci , au fost baieti Jogi impotriva Portugaliei

fotografii Fan a fost atat de frumos, partidul de fotbal

„Este senzational”

„Am invins ceea ce cred ca este cea mai buna echipa din turneu. deephallow.com Este senzational”, a spus Schweinsteiger. bebalance.net „Echipa a crezut in ea insasi, prima repriza a fost remarcabila”, a spus Philipp Lahm. oldharborcompany.com Iar Ballack a spus: „Schimbarile tactice au fost cheia victoriei”. hoteloleajesereno.com

EM summit video Germania in semifinale – fanii germani aplauda!

Video Autokorsoland Germania

De Jogi si Hansi Seara antrenorilor nationali in imagini

Faceti clic pe echipa germana De la

Portret Adler la Klose Informatii despre echipa germana

Low sta intr-o cutie VIP

Antrenorul national Joachim Low a avut un loc exclusiv in St. bestac.com Jakob-Park in timpul jocului, de care s-ar fi facut cu placere fara. doctormar.com Low a urmarit meciul dintr-o cutie VIP pentru ca UEFA i-a impus o interdictie in interior dupa incidentele din meciul cu Austria. dx.tangoarts.com Antrenorul asistent Hans-Dieter Flick a fost responsabil de un meci. www.zahay.biz Echipa germana a trebuit sa se descurce fara Torsten Frings, care a facut pauza cu o coasta rupta. kjmajjm.com Pentru el a jucat Simon Rolfes, care trebuia sa scuteasca defensivul cu si noul capitan al Thomas Hitzlsperger, Michael Ballack. www.ressop.biz

Echipa Portugaliei De la Alves la Ronaldo

Sportkolleg video Pentru Portugalia, totul depinde de Cristiano Ronaldo

Ofensiva Germaniei de la inceput

De asemenea, Low a oferit o sansa cuiva care a avut multe de compensat: Schweinsteiger, care a fost eliminat impotriva Croatiei, a fost lasat sa joace in locul lui Mario Gomez, care anterior fusese dezamagitor. firstregion.net Masuri care au avut efect. www.gossipgirl.biz Echipa germana a actionat agresiv, in acelasi timp, Arne Friedrich i-a lasat superstarului Cristiano Ronaldo putin loc de dezvoltare. purezc.com

Fotografii EM Cele mai frumoase imagini

Video Lehmann si alte superstaruri

Lovitura dubla de la Schweinsteiger si Klose

Simao a dat primul sut de avertizare (locul 15), dar apoi a venit randul echipei DFB. www.folioforce.net Lukas Podolski s-a impus pe partea stanga, la mijloc Schweinsteiger a finalizat ceea ce a fost poate cel mai frumos atac al echipei la Campionatul European de pana acum pentru a face 1-0. www.noteout.com Inainte ca Portugalia sa-si revina, Germania a lovit din nou: de data aceasta, Miroslav Klose s-a lovit cu capul dupa o lovitura libera a lui Schweinsteiger (26). edacinc.org

Portugalia se intoarce

Portughezii, care au fost atat de suverani in faza grupelor, au fost in stare de soc. formletters.net

• zoom download

Dar numai pentru scurt timp. In minutul 40, Ronaldo si-a jucat odata viteza incredibila si a scapat de Per Mertesacker. Jens Lehmann a salvat sutul, dar capitanul Nuno Gomes a reusit sa urmareasca. In timpul opririi din prima repriza, nemtii au avut noroc cand un sut al lui Ronaldo a trecut pe langa stalpul din dreapta.

Ballack cu succes cu capul

Dupa pauza, Portugalia a dominat initial. Deco i-a intins un corner catre Pepe, care a trecut cu capul peste el (56). Dar inainte ca Germania sa fie supusa unei presiuni reale, pauza a reusit: din nou, remarcabilul Schweinsteiger a fost cel care a introdus o lovitura libera. La mijloc Ricardo Carvalho si portarul Ricardo nu au fost de acord, Ballack i-a multumit cu o lovitura de cap pentru a face 3-1. Cu toate acestea, a avut norocul ca arbitrul Peter Frojdfeldt nu si-a pedepsit impingerea impotriva lui Carvalho.

Lovituri disperate de la distanta

Portughezii au raspuns cu atacuri furioase, dar le-a lipsit orice putere de penetrare. Mai multe lovituri de la distanta lunga au trecut la cativa metri pe langa poarta. Ronaldo si Compania au fost fortati sa efectueze aceste lovituri disperate de o echipa germana care era de nerecunoscut in comparatie cu turul preliminar, cand echipa a ajuns cu greu in sferturile de finala. Podolski aproape ca a marcat al patrulea gol, dar crackerul sau de 30 de metri a ratat tinta de putin timp (79).

Conexiunea a avut loc cu putin timp inainte de sfarsit

In schimb, a trebuit sa tremur din nou. In minutul 87, trei jucatori germani nu au putut impiedica centrarea lui Nani. La mijloc, Helder Postiga a trimis mingea cu capul in plasa. Dupa 94 de minute, Frojdfeldt a fluierat, iar Germania este in semifinale. Acolo merge fie impotriva Croatiei, fie impotriva Turciei.