Iata de ce diversitatea si incluziunea sunt deconectate si cum sa remediem asta

Un cloud de cuvinte bazat pe o cautare a cuvintelor cheie „diversitate” si „incluziune”. Amabilitatea Infomous, . escorte is .. matrimoniale ortodoxe fete [+] Inc.

P. curve de lux timisoara Gaudiano

Cuvintele diversitate si incluziune apar foarte des ca o pereche inseparabila, pana la punctul in care termenul „Diversitate si incluziune” (D&I) este adesea tratat ca un singur cuvant.

Exista multe moduri in care asocierea stransa dintre acesti termeni are sens: incercarea de a crea diversitate intr-un mediu care nu este inclusiv, cel mai bine nu va functiona bine si, in multe cazuri, va duce la rezultate negative. ziarul raid prahova matrimoniale Cu toate acestea, chiar si o cautare superficiala a scrierii populare sau cercetarilor academice privind D&I va dezvalui ca asocierea dintre acesti termeni dispare ori de cate ori este vorba de date si de masuri cantitative.

Pur si simplu, chiar si atunci cand liderii pledeaza pentru diversitate si incluziune, singurul lucru care se masoara este diversitatea. escorte neprotejat Cand vorbim despre miscarea acului – fie in ceea ce priveste rezultatele dorite sau in ceea ce priveste lipsa rezultatelor semnificative – vorbim intotdeauna despre reprezentare, adica despre diversitate. Studiile care incearca sa cuantifice impactul D&I asupra performantei companiei cauta invariabil corelatii intre diversitate si o varietate de indicatori cheie de performanta, cum ar fi profitabilitatea. curve cudalbi Atunci cand o companie pune in aplicare o initiativa D&I, cum ar fi pregatirea inconstienta a prejudecatii, se asteapta ca rezultatele sa fie vazute la nivelurile crescute de diversitate din cadrul organizatiei. Si chiar si putinele companii care leaga in mod explicit remuneratia executiva de D&I folosesc diversitatea ca unic criteriu. sentimente matrimoniale

Principalul motiv al acestui dezechilibru este ca diversitatea este usor de masurat, in timp ce incluziunea nu este. Masurarea diversitatii necesita pur si simplu alocarea oamenilor la diferite categorii si apoi numararea numarului de persoane din fiecare categorie. dame de companie din suceava Incluziunea, pe de alta parte, este dificil de definit, daramite de masurat. O definitie comuna este ca diversitatea este invitata la petrecere, in timp ce incluziunea este rugata sa danseze. curve sex anal Aceasta definitie, desi intuitiva, nu ofera nicio indrumare cu privire la modul de masurare a incluziunii sau la ce sa faci in legatura cu aceasta – cu exceptia cazului in care organizezi o petrecere .. escorte sani mari .

Exista mai multe probleme fundamentale cu accentul nostru restrans asupra diversitatii, asa cum am sugerat intr-o postare anterioara: printre acestea, diversitatea evidentiaza diferentele, incorporeaza oamenii in moduri care sunt in mare parte lipsite de sens, incurajeaza stereotipurile si creeaza o suma zero. forum curve brasov mentalitate de joc care ii face pe unii oameni sa creada ca cresterea diversitatii este o forma de discriminare inversa.

Diversitatea este, de asemenea, o valoare nesigura, deoarece este un indicator de intarziere si indirect: este un indicator de intarziere, deoarece se schimba foarte lent, necesitand o companie sa angajeze si sa concilieze un numar mare de oameni inainte de a oferi rezultate semnificative; este indirecta, deoarece angajarea si pastrarea angajatilor se datoreaza de obicei unui set complex de factori. dame de companie asiatice bucuresti Luate impreuna, acesti factori fac ca valorile diversitatii sa fie extrem de nesigure ca masura a impactului initiativelor de cercetare si dezvoltare.

  • escorte sclave
  • stapana matrimoniale
  • escorte mature cluj
  • dame de companie anunturi
  • dame de companie ieftine cluj
  • public 24 iasi matrimoniale
  • escorte lux
  • escorte grase bucuresti
  • escorte paris
  • matrimoniale cu nr de telefon
  • escorte 13 septembrie
  • femei curve
  • curve craiova forum
  • barlad online curve
  • anuntul az matrimoniale
  • escorte costanta
  • escorte sebastian
  • dame de companie bihor
  • curve cehia
  • matrimoniale tg ocna

Recent, eu si colegii mei am propus un mod de masurare a incluziunii. public 24 matrimoniale cluj Ne-am dat seama ca incluziunea este greu de masurat direct pentru ca, intr-un fel, este invizibila: la fel cum tindem sa ne remarcam sanatatea doar atunci cand suntem bolnavi sau raniti, tindem sa observam incluziunea doar atunci cand ne simtim exclusi. De fapt, unul dintre motivele pentru care atat de multi lideri corporativi se lupta cu D&I este ca, desi pot masura gradul de diversitate in compania lor, rareori, chiar daca vreodata, se trezesc exclusi. escorte miercurea ciuc Lipsa lor de experienta personala face dificil pentru acesti lideri sa inteleaga ce se intampla cu adevarat in organizatiile lor si ce sa faca in legatura cu aceasta.

Abordam aceasta problema prin masurarea excluziunii intr-o serie de categorii care definesc modalitati tipice prin care oamenii sunt obligati sa se simta exclusi, cum ar fi compensarea si beneficiile, respectul si recunoasterea, interactiunile la locul de munca, echilibrul dintre viata profesionala si asa mai departe. curve anunturi sector 5 Masurand aceste categorii de incluziune, liderii pot identifica cele mai mari probleme din organizatiile lor si pot lua masuri specifice pentru a le aborda.

Exista un avantaj suplimentar in masurarea incluziunii: masurarea diversitatii ascunde experientele care ii determina pe oameni sa fie fericiti sau mizerabili. matrimoniale bacau femei Sterilizeaza experienta la locul de munca, distiland-o in numere abstracte care nu au nicio relatie semnificativa cu fiintele umane care compun o companie. Legitima excluderea atribuind probleme „catorva mere rele”, mai degraba decat incercand sa inteleaga legatura cruciala dintre experientele angajatilor individuali si performanta generala a unei companii. matrimoniale public bucuresti

In schimb, masurarea incluziunii se refera la experiente individuale si ajuta companiile sa conecteze punctele dintre comportamentele individuale si performanta generala a companiei, care reiese din performanta colectiva a oamenilor sai. Daca toti oamenii sunt multumiti si performeaza la varf, la fel face si compania. publi24 matrimoniale satu mare Daca unele persoane au performante sub varf, deoarece se simt excluse, performanta generala a companiei va avea de suferit. Si daca o companie incearca sa-si mareasca diversitatea fara a avea grija de incluziune, va creste pur si simplu proportia de persoane care se simt excluse si va risca sa inrautateasca lucrurile. dame de companie 2016

Acest lucru nu trebuie considerat ca intreprinderile ar trebui sa se concentreze doar pe incluziune. S-a facut un caz clar pentru valoarea diversitatii ca modalitate de extindere a recrutarii, cresterea gradului de pastrare, stimularea inovatiei si deservirea unor segmente mai largi de clienti. curve din barlad Dar diversitatea singura nu este suficienta. De fapt, diversitatea si incluziunea sunt inseparabile: pe de o parte, avand o reprezentare larga in cadrul companiei dvs. escorte rasnov creste foarte mult probabilitatea ca oamenii dvs. sa fie constienti de ceea ce inseamna a fi exclus si, prin urmare, cum sa fiti incluzivi; cu alte cuvinte, o mai mare diversitate tinde sa favorizeze o incluziune mai mare. libertatea matrimoniale Pe de alta parte, o companie care nu accepta incluziunea are putine sperante de a atrage si pastra un fond divers de talente; cu alte cuvinte, aveti nevoie de o cultura a incluziunii pentru a creste si a sustine diversitatea.

Consider ca este un semn pozitiv ca un numar din ce in ce mai mare de lideri corporativi au fost vocali cu privire la importanta incluziunii si la realizarea ca masurarea diversitatii nu este suficienta. Prin ridicarea incluziunii la un nivel cantitativ comparabil cu cel al diversitatii, vom putea trece dincolo de simpla reprezentare numerica, creand medii de lucru in care oamenii se simt apreciati si multumiti. Companiile care isi dau seama cum sa faca acest lucru masurand atat diversitatea, cat si incluziunea se vor bucura de un avantaj competitiv semnificativ si vor inlocui alte companii care nu accepta diversitatea si incluziunea pe deplin si in mod egal.