Nick Heidfeld: Toate informatiile despre expertul Sky – cariera si succesele sale in motorsport

+

© Andrew Ferraro / dpa

Nick Heidfeld in fata camionetei echipei sale de Formula 1 Lotus Renault GP in 2011

Nick Heidfeld: cariera, succese si multe altele.

Monchengladbach – aici s-a nascut fostul pilot de curse de Formula 1 Nick Heidfeld . daryman.us In cursul carierei sale in motorsport , a calatorit mai tarziu in intreaga lume si a obtinut numeroase titluri si succese. A fost in Formula 1 timp de 11 ani , unde a stabilit recordul celui mai plasat pilot pe podium fara un clasament pe primul loc . worldoftours.net Astazi , Heidfeld, in varsta de 43 de ani, este prezentator co-sport la Sky . Locul de nastere al lui Nick Heidfeld este Monchengladbach. fortyseven.yamm-track.appspot.com

Copilaria lui Nick Heidfeld si inceputurile ca pilot de curse

Nick Heidfeld s-a nascut pe 10 mai 1977 in Monchengladbach . La o varsta frageda si-a aratat interesul pentru curse . jpxinteractive.info La varsta de cinci ani a fost membru al unui club de motocross si a participat si la competitii . La scurt timp mai tarziu, a trecut la karting . internets.com La clubul de karting Kerpen-Mannheim i-a cunoscut printre altii pe Michael (* 03.01. www.grenkprint.net 1969) si Ralf Schumacher (* 30.06. www.specialsagent.com 1975). Ambii, ca si Heidfeld, aveau sa devina mai tarziu piloti de curse de Formula 1 de succes . allspray.us

La varsta de 17 ani , Nick Heidfeld a schimbat din nou clasa de vehicule . De data aceasta s-a hotarat sa se orienteze spre motorsport, caruia ii va ramane fidel pana la sfarsitul carierei. www.cancercoach.com Heidfeld da dovada de un mare talent si ascensiunea sa a fost rapida. Intr-un timp foarte scurt, a castigat titluri in Ford Formula 1600, Formula 1800 si Formula 3 . wildtarget.com In 1999 a terminat si Formula 3000 cu o victorie record .

• apple

Chiar si dupa victoria sa in Formula 3 , a primit sprijin de la Mercedes si i s-a oferit ocazia sa faca primele sale test drive in Formula 1 . Schimbarea la prima liga de curse a urmat in cele din urma in 2000 . xhtml.all-that-jazzbrands.us

Heidfeld a fost de 11 ani lungi Pilotul de curse in Formula 1 si a ajuns la un total de 183 de curse in parte. Desi nu a terminat niciodata primul la nicio cursa, a reusit sa obtina un total de 13 podiumuri , multe dintre ele pe locul doi. nagelprecision.info El detine recordul actual pentru podiumuri fara primul loc. In cursul carierei sale in Formula 1, Heidfeld a continuat sa-si schimbe echipele. www.arcadepod.com A fost temporar acasa cu aceste echipe :

Evolutia lui Nick Heidfeld de la pilot de curse la expert in cer

Cand succesele din Formula 1 s- au diminuat in cele din urma, pilotul de curse a trecut la Campionatul Mondial de Anduranta FIA si la American Le Mans Series , unde el si echipa sa, Rebellion Racing , au reusit sa obtina cateva locuri bune. Nick Heidfeld a participat mai tarziu la Formula E , unde a concurat pentru Venturi si Mahindra Racing . www.franciscogonzalez.com In ultima sa cursa din 2018 , a terminat pe locul 11 .

Din 2019 , Nick Heidfeld este co-comentator care lucreaza pentru Sky. www.realstay.com In calitate de sofer profesionist de curse de lunga durata , el poate obtine puncte aici cu ceva experienta .

Pilot de curse ex – profesionist , evident , are inca o dragoste pentru sporturile cu motor in sale viata privata. trackwiz.biz O privire la profilul sau de Instagram marturiseste acest lucru . De exemplu, intr-o postare din 1 decembrie 2020, Heidfeld a documentat un test de Formula E de la tribunele spectatorilor. www.oxfordeye.co.uk

Nick Heidfeld: locul de resedinta, familie si bunuri

Nick Heidfeld locuieste in comuna Stafa din Elvetia . Femeia la partea lui a fost Patricia Papen timp de mai multi ani . infrontams.tv Cei doi nu sunt casatoriti , dar au trei copii pe nume Juni, Joda si Justus.

In 2005 , potrivit unui articol, salariul anual al pilotului de Formula 1 de atunci era de 2,5 milioane de euro. www.internetlawyer.com In plus, ar mai fi un milion prin oferte de publicitate . Nick Heidfeld a ocupat locul 11 in clasamentul celor mai mari piloti de curse din lume. Se poate presupune ca fostul pilot de curse profesionist are si astazi o avere considerabila .