Asta vor nemtii la sex

Preludiu extins? Varietate sau tandrete? Ce inseamna de fapt „sex bun”? Si ce isi doresc de fapt barbatii si femeile in pat? Agentia de matrimoniale „ElitePartner” a ajuns la fundul intrebarii despre ce asteapta germanii de la sexul bun. jewricankitchen.com Avem raspunsurile pentru tine. envisagedesign.com

In studiul ElitePartner, 3. 457.windswell.com 652 de participanti au fost intrebati prin internet ce isi doresc barbatii si femeile germane in timpul sexului. oceans6.com S-a descoperit ca cel mai important lucru in pat este increderea si apropierea si ca acest lucru face parte din sexul bun pentru 82% dintre cei chestionati. wow-racing.com Al doilea lucru ca important (64 la suta) cand vine vorba de sex pentru germani este posibilitatea de a face schimb de dorinte si fantezii sexuale cu partenerul lor. telatrain.com De altfel, barbatii sunt in general mai pretentiosi, deoarece obtin scoruri mai mari decat femeile in toate punctele. zye.globaltoolsupply.com

ElitePartner a aflat ce isi doresc femeile si barbatii in timpul sexului

O sete de aventura face parte din ea in pat

Pe langa toata familiaritatea, este deosebit de important pentru germani (61 la suta) sa incerce ceva nou in pat din cand in cand. www.patient.net Aproape jumatate dintre cei chestionati ar dori sa aiba pozitii diferite, iar 44 la suta considera ca sexul in locatii alternative este interesant. www.presidioassetmgmt.com Lenjeria sexy, vorbirea murdara si dominatia in pat nu fac neaparat parte din sexul bun atat pentru femei, cat si pentru barbati. ici-icn.net Jocurile de rol (7,6 la suta) si jocurile de sclavie (9,6 la suta) trec in spate. eezzoo.net

Cu toate acestea, studiul mai arata ca problema varietatii in sex poate deveni un punct de disputa intre sexe. thestaplescenter.com Desi acest lucru face parte din procesul pentru femei si barbati in pat, o nota de aventura este mult mai importanta pentru domnii creatiei. www.savemoneyindia.com Barbatii si femeile care traiesc intr-un parteneriat se indeparteaza in ceea ce priveste atat pozitiile sexuale, cat si locatiile cu 17%. www.hampersunlimited.com

  • roblox login
  • romania norvegia
  • memes
  • ford fiesta
  • inches to cm
  • lada frigorifica
  • cv online
  • what
  • ase online
  • romaniatv
  • goodreads
  • kiehl’s
  • bbc
  • calvin klein
  • istyle
  • music download
  • samoyed
  • puterea dragostei azi
  • autodata
  • g4 media

Exista chiar diferente de pana la 20 la suta intre cei casatoriti, in timp ce cei singuri nu sunt de acord decat cu noua sau cinci procente. karlcraft.com

Preludiu? Chestia omului!

Spre deosebire de cliseul potrivit caruia femeile iubesc preludiul lung si barbatii prefera sa treaca direct la obiect, studiul a descoperit lucruri surprinzatoare: pentru 31% dintre barbati, preludiul lung este important, dar doar pentru 23% dintre femei este parte a sexului bun. nprtravel.org Asa ca femeile nu par sa le deranjeze daca lucrurile devin putin mai repede. www.girlsinmood.com Aceasta intrebare arata, de asemenea, ca barbatii intr-o relatie cu copiii simt nevoia de preludii lungi mai mult decat barbatii singuri. chatsworth-international.com

Si cum ramane cu imbratisarea dupa sex? Acest factor este, de asemenea, adesea atribuit doamnelor romantice. www.ptotinc.com In general, 61 la suta dintre femei si barbati ar dori sa stea in pat si sa se imbratiseze dupa ce au facut sex cu celalalt. cbay.com

„Faptul ca femeilor le place sa-l doreasca mai repede si mai dur in pat, iar barbatii se bucura de preludiu mai lung, creeaza doar uimire pana cand cuplurile vorbesc cu adevarat despre nevoile lor. Rezultatele arata ca cuplurile stiu acest lucru in principiu, dar adesea le este greu sa traiasca aceasta deschidere in realitate. Prin urmare, mult potential sexual ramane nedescoperit si totusi ar putea oferi mult mai multa varietate. Asa ca sfatul meu: dupa sex este cea mai buna ocazie de a-ti spune partenerului tau si mai multe despre tine. Si astfel deschidem mai ales usile catre noua pofta ”, spune Lisa Fischbach, psiholog absolvent si consilier de cuplu si celibatar.

Ce face parte din sexul bun pentru tine personal?

Iata rezultatul complet dintr-o privire:

Total Femei Barbati Multa familiaritate si apropiere 82,1 85,3 79,2 Schimb de dorinte si fantezii 64,6 60,4 68,4 Incercarea de lucruri noi impreuna 61,2 56,6 65,4 Apoi imbratisati-va, intindeti-va impreuna 61,0 62, 7 59,4 , 7 59,4 . 37,0 50,3 Cadre romantic 30,8 31,8 29,8 Preludiu lung 26,9 22 , 9 30,5 Lenjerie fierbinte 22,1 16,6 27,1 Vorbire murdara 12,6 10,4 14,7 Cand cineva este dominat 9,999 .

Sursa imaginii: iStock / mocker_bat