Gary Anderson a dat tonul in sageti in urma cu cinci ani. „Scotianul zburator” a avut probleme recent, dar la Cupa Mondiala s-a jucat in frenezie. Acum ar putea face marea lovitura.

Gary Anderson se afla in finala Cupei Mondiale la darts din 2021. rsfluxury.com Scotianul a ajuns in finala cu un 6: 3 asupra lui Dave Chisnall si il intalneste pe Gerwyn Price, care este favoritul usor in cursa. Anderson a aratat un joc bun impotriva lui „Chizzy”, care l-a invins anterior pe Michael van Gerwen cu 5-0, in care a fost mult mai suveran in picioarele lui de aruncare.

• Asa au ajuns Anderson si Price in finala: Programul Cupei Mondiale dintr-o privire

Chisnall a fost pur si simplu prea inconsecvent si a continuat sa rateze mari ocazii. Anderson, care a fost deja de patru ori in finala si a castigat titlul de doua ori, a profitat cu pricepere de acest lucru. wisdomthailand.com

Asa a decurs meciul:

Gary Anderson 6: 3 (3: 2, 2: 3, 3: 2, 3: 1, 1: 3, 3: 2, 1: 3, 3: 0, 3: 0) Dave Chisnall

Setul 9  - Anderson se confrunta cu un final de meci, dar rateaza. Dar, din moment ce „Chizzy” nu ajunge la final, primeste trei noi incercari si reuseste. „Scotianul zburator” este in finala! 3-0

A 9-a miscare  - Si acum „Chizzy” permite si o pauza. Anderson inchide piciorul cu „Tops”. www.actualauctions.com Mai ramane doar un picior pana la finala. 2-0

Setul 9  - Anderson are o aruncare si inscrie cu incredere. 1-0

A 8-a miscare  - Chisnall ii da lui Anderson mai multe sageti set, dar scotianul ii lasa sa minta. „Chizzy” mai are o sansa, dar o iarta. www.small-foundation.net Trei set noi de sageti pentru Anderson care rateaza primele doua. Dar al treilea ajunge in dublu 5. Inca o sentinta pentru finala pentru Gary Anderson. 3-0

Teza a 8-a  - Si adauga el, profita de aruncarea lui. picturephone.org Anderson verifica restul de 92 si are nevoie doar de un picior pentru al 5-lea set. 2-0

Setul 8  - Anderson isi asigura break-ul la start! Un picior foarte important pentru „Scotianul Zburator”. 1-0

Setul 7  - Anderson joaca un picior bun, deja simte mirosul pauzei. Dar rateaza locul 72 si il lasa pe Chisnall sa faca sagetile set. www.orphanandys.com „Chizzy” inchide apoi punga peste dublu-20. 1: 3

Setul 7  - Anderson ramane concentrat, nu renunta la set. Scotianul verifica un finisaj de 116 peste varfuri si scurtat. 1: 2

A 7-a miscare  - Chisnall incepe direct cu pauza. Are nevoie urgent sa castige aceasta sentinta si a inteles asta. Picior bun de la englezi. 0: 1

A 6-a miscare  - Greseala foarte rea de la „Chizzy”. www.mrmambo.com Englezul se arunca si lasa usa deschisa pentru pauza. De data aceasta Anderson foloseste sansa si creste la 4: 2 in seturi. 3: 2

Setul 6  - Anderson se confrunta cu 80, arunca doua 20 si inchide la dublu 20. Exista piciorul de decizie cu o lovitura pentru Chisnall. jasperon.org 2: 2

A sasea miscare  - „Chizzy” iese din casa pe 8 dublu. Dar Anderson nu profita de greseala, rateaza pauza cu „Tops”. 1: 2

Miscarea a 6-a  - Dar nici Anderson nu permite pauza. 1: 1

A sasea miscare  - Chisnall este aici acum. supplementwatch.org Folosind ochiul taurului, el isi asigura aruncarea pentru conducere in al saselea set. 0: 1

Setul 5  - Iar Chisnall urmeaza acum bine cu propria aruncare, dar ii da lui Anderson sansa de pauza dinainte, pe care scotianul o paraseste. 1: 3

A 5-a miscare  - Si „Chizzy” urmeaza si el. Inca o pauza. www.scaredsh-tlessmovie.net Asta e cu adevarat impresionant. 1: 2

Miscarea a 5-a  - re-break de la „Scotianul Zburator”. Chisnall sare peste un finish important si acum trebuie sa spere la o noua pauza pentru a mai avea o sansa in acest set. 1: 1

Setul 5  - Chisnall este sub presiune din cauza faptului ca este in spate, dar orice este posibil. snnsltd.com

In prima mansa a rezistat asta si ia pauza. 0: 1

A 4-a miscare  - „Chizzy” miroase la pauza, dar rateaza checkout-ul prin „topuri”. Anderson se descurca mai bine peste dublu 9. 3: 1

Setul 4  - Anderson are sansa cu sageti set, dar ii lasa pe amandoi. mentalflossmusic.com Chisnall inchide pe dublu 16 si nu mai permite inca o pauza. 2: 1

Setul 4  - Anderson castiga din nou un avantaj cu un scor mai bun pe care il avea deja de la aruncare. „Chizzy” nu pare multumit de jocul lui. 2-0

Setul 4  - Chisnall a ratat un scor bun, Anderson a inceput de doua ori cu 180. www.wordcards.com „Scotianul zburator” si-a asigurat break-ul. 1-0

A treia propozitie  - A fost o propozitie buna in „Ally Pally”. Ambii marcheaza bine, Anderson are aruncare si profita de ea. 3: 2

Setul 3  - Chisnall nu intra bine in picior, arunca doar un 40. hartfordlifelimitedsucks.com Anderson raspunde bine si ia avantaj. In zona de sosire, insa, a ratat checkout-ul la 130 prin Bull’s Eye. Chisnall are raspunsul si bifeaza 96. 2-2

Setul 3  - Anderson este acolo acum, de asemenea foarte precis in final. johnrobertsdirect.us „Flying Scotsman” se confrunta cu dublu-4 ca final si ii loveste. 2: 1

A 3-a miscare  - Si nici „Chizzy” nu permite pauza. 1: 1

A 3-a miscare  - meciul castiga incet avant. Anderson obtine prima mansa cu doar unsprezece sageti. www.tipodecambio.com 1-0

A doua miscare  - Acum „Chizzy” a reusit pana la urma. Englezul asigura piciorul de decizie si odata cu el si a doua propozitie. 2: 3

A 2-a miscare  - E strans in „Ally Pally”. Dar nu pentru ca ambele sunt atat de bune, ci pentru ca amandoi se clatinesc. www.fuck-networksolutions.biz Anderson gestioneaza echilibrul. 2: 2

A doua miscare  - Pooh, asa ca dupa meciul pret / bunting nivelul este in mod clar mai slab. Amandoi slabiti la casa, Chisnall paraseste sagetile setate. Anderson a scurtat cu re-break. pag-novalja.unicurbs.com 1: 2

A 2-a miscare  - Si „Chizzy” urmeaza cu o pauza. Englezul chiar rateaza la prima incercare, dar Anderson ii ofera o a doua sansa, pe care o foloseste. 0: 2

A 2-a miscare  - exista „Pestele Mare” la inceputul celei de-a doua miscari! Dave Chisnall verifica 170 si isi asigura aruncarea. 0: 1

Primul set  - Anderson nu permite pauza si ii apuca piciorul de aruncare. mphracing.net 3: 2

Setul 1  - Anderson are pauza, dar nu reuseste sa faca fata dublu-20. „Chizzy” ramane concentrat si creeaza echilibrul. 2: 2

Prima miscare  - Gata cu nervozitatea cu „Scotianul Zburator”. Anderson verifica 124 cu o afacere peste cap si primeste aruncarea lui. 2: 1

Prima miscare  - „Chizzy” chiar slabeste aici la casa, dar Anderson se alatura. Scotianul lasa pauza sigura sa minta, Chisnall primeste o noua sansa si apoi o foloseste. 1: 1

Prima miscare – Anderson are aruncare. Amandoi incep calm in picior, dar apoi amandoi accelereaza. Anderson chiar loveste un 180. Dar la casa ambii se poticnesc, fiecare aruncand cate doua sageti. Anderson o face apoi la a doua incercare. 1-0

21:35  - Deci, atletii sunt amandoi acolo. Cine il va urma pe Gerwyn Price in finala, care s-a impus impotriva lui Stephen Bunting intr-un meci spectaculos?

21:28  - „Flying Scotsman” versus „Chizzy”. A doua semifinala are loc astazi la Alexandra Palace. Este pe cale sa inceapa.