In sferturile de finala ale EM 2021: Spania.

Cea de-a cincea etapa de 16 ale EM 2021 de la Copenhaga intre Croatia si Spania va fi un thriller. Decizia se ia doar in prelungire. Jocul din ticker pentru lectura.

• Croatia – Spania 3: 5 nV (3: 3)
  • Fotbal EM 2021 *: Va fi spectaculos in optimile de finala de la Copenhaga.
  • Jocul din ticker pentru lectura.

Croatia – Spania 3: 5 nV (3: 3)

Formatie Croatia: Livakovic – Juranovic (74 Brekalo), Caleta-Car, Vida, Gvardiol – Brozovic, Kovacic (79 Budimir), Vlasic (79 Pasalic), Modric (114 Ivanusec), Rebic (85 Orsic) – B. Petkovic (46 Kramaric) formatie Spania: Unai Simon – Azpilicueta, Garcia (72 Pau), Laporte, Gaya (78 Jordi Alba) – S. Busquets (102 Rodri), Koke (78 Fabian), Pedri – Sarabia (72 Olmo) , Morata, Ferran Torres (locul 88 Oyarzabal) Goluri: 1: 0 Pedri (locul 20 / autogol), 1: 1 Sarabia (locul 38), 1: 2 Azpilicueta (locul 57), 1: 3 Ferran Torres (locul 77), 2: 3 Orsic (85), 3: 3 Pasalic (90 + 2), 3: 4 Morata (100), 3: 5 Oyarzabal (104)

Minutul 120 + 1: Jocul s-a terminat! Spania lupta cu Croatia si se afla in sferturile de finala ale EM 2021. compasslearning.training

Minutul 119: Croatii sunt eliminati. Nu mai exista rezistenta.

Minutul 116: Morata intra in careu – in afara plasei! Draga mea! Ambele echipe continua sa joace la poarta.

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – Luka Modric scade

Minutul 114: Schimbare in Croatia: Luka Modric merge in aplauzele suporterilor. Tanarul de 35 de ani arata plat. Ivanusec este inlocuit.

Minutul 113: Spaniolii joaca mingea inainte si inapoi intr-o maniera controlata. Nu mai risti nimic, vrei sa iei timp liber. Functioneaza pana acum. retromusic.biz

Minutul 109: Spania face acum mijlocul compact si foarte strans. Croatii cauta un gol, dar nu il gasesc.

Minutul 106: E aproape! Moralul croatilor inca nu este rupt. Budimir este trimis frumos pe alee si cauta concluzia cu stanga, Unai Simon nu poate ajunge – dar la centimetri de stalpul din dreapta. Chestia nu a trecut inca de aici!

Minutul 106: Thrillerul de la Copenhaga continua!

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – dubla lovitura in prelungiri

105 + 1: pauza in prelungiri. Suflati in ultimele 15 minute.

Minutul 104: Tooooorrrrr !!! Croatia – Spania 3: 5, marcator: Oyarzabal. Nebunie! Nebunie! Ce joc! Minge fina in spatele lantului. Oyarzabal a trecut, afirmandu-se impotriva a doi barbati si terminand cu stanga impotriva lui Livakovic. tasteforadventure.biz Al optulea gol aduce decizia?

Minutul 102: Schimbare in Spania: Rodri vine pentru veteranul Busquets.

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – gol ciocan de Alvaro Morata

Minutul 100: Tooooorrrrr !!! Croatia – Spania 3: 4, marcator: Morata. Poarta! Poarta! Poarta! Nebunia continua! Olmo centreaza o minge de jetoane din dreapta pe celalalt flanc. Brekalo se judeca complet gresit si se stie ca nu este aparator. Morata ia mingea minunat si doar arunca mingea in cornerul scurt. O poarta a vointei! Nesustenabil de la aceasta distanta scurta.

Minutul 98: Ambele echipe isi deschid vizorul. Sutul lui Olmo este doar blocat. La urmatorul colt pentru spanioli, cani de bere din blocul croat zboara in piata. ampedwireles.com

Minutul 96: Sansa mare pentru Croatia! Din nou devine salbatic in jurul spatiului de cinci metri. Nimic nu mai este in regula cu selectia. Kramaric suteaza de la distanta foarte apropiata, dar Unai Simon lucreaza si pare stralucit.

Minutul 95: Croatia pare foarte sigura si clara in actiunile sale. Sigur, baietii din Balcani au compensat un 1: 3. Momentul este de partea lor. Spania, pe de alta parte, pare nervoasa.

Minutul 93: Periculos! Orsic arunca mingea la centimetri peste bara. Barbatul de la Dinamo Zagreb face un joc urias. lamarchemfg.us Fara griji, si cu multa tragere spre poarta.

Minutul 91: Continua cu a doua prelungire a acestui EM 2021 la Copenhaga!

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – optimile de finala intra in prelungiri

Minutul 90 + 6: Sfarsitul timpului obisnuit de joc! EM optimizele intra in prelungiri.

Minutul 90 + 2: Tooooorrrrr !!! Croatia – Spania 3: 3, marcator: Pasalic. Tooooorrr, Toooooooooooorrrr, gol! Nebunie! Croatia chiar echilibreaza din nou, ce morala, ce vointa! Orsic centreaza puternic mingea de pe stanga. Pasalic centreaza la momentul potrivit si arunca de bunavoie mingea in plasa – descoperita! In stilul unui instinct. Fotbalul este atat de simplu, fotbalul este atat de eficient. bydeluxe.company

Minutul 90: Sase minute de oprire.

Minutul 88: Schimbare in Spania : Oyarzabal pentru Ferran Torres.

Minutul 85: Tooooorrrrr !!! Croatia – Spania 2: 3, marcator: Orsic. Conexiune! Va fi salbatic in cutia spaniolului. Nu poti scoate mingea din tumult. Azpilicueta indeparteaza din nou, dar apoi Orsic impinge mingea in spatele liniei. Oarecum.

Minutul 84: Dani Olmo da repede lovitura libera. Dar trucul nu functioneaza. rawmanga.com Totul vorbeste pentru o victorie spaniola aici.

Minutul 79: Schimbare dubla in Croatia : Pasalic pentru Vlasic, Budimir pentru Kovacic.

Minutul 78: Schimbare dubla in Spania: Fabian poate candida pentru Koke, caruia ii este permis sa-si revina. Jordi Alba o inlocuieste pe Gaya.

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – Ferran Torres ia decizia?

Minutul 77: Tooooorrrrr !!! Croatia – Spania 1: 3, marcator: Ferran Torres. E prea usor. Gvardiol nu este la zi. Pasa centrata usoara prin suprafata de pedeapsa catre Ferran Torres, care termina pe uscat.

Minutul 77: Gaya trebuie tratata pe teren. 2ndcitymarketing.com Fluieraturi furiosi de la croati.

Minutul 73: Toooooorrrr… dar nu! Morata loveste! Dar clar pe margine.

Minutul 72: Schimbare dubla in Spania : Olmo il inlocuieste pe Sarabia, Pau il inlocuieste pe Garcia in apararea centrala.

Minutul 68: Croatia !! Echipa din jurul lui Luka Modric combina in careu. Pasa scurta catre Gvardiol, care insa nu reuseste de la distanta foarte mica din cauza puternicului reactionat Unai Simon. Un adevarat thriller!

Minutul 66: Din nou si din nou simple greseli cu croatii. lowpressurepolyurethanefoam.com Rebic vine in pozitia finala – dar asta e mai mult o pasa inapoi.

Minutul 62: Suporterii croati, care sunt in mod clar majoritari, au tacut. Dar acest joc este departe de a se termina.

Gol pentru Spania: Cesar Azpilicueta la Campionatul European de Fotbal 2021.

© IMAGO / Bildbyran

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – Azpilicueta loveste cu capul

Minutul 57: Tooooorrrrr !!! Croatia – Spania 1: 2, marcator: Azpilicueta. Conducerea! Seleccion incearca din nou si din nou prin exterior – da roade. Minge buna de la Ferran Torres in fata careului de sase metri. Livakovic ezita, cu atat mai hotarat vine Azpilicueta si impinge mingea in spatele liniei cu capul de la distanta foarte apropiata.

Minutul 55: Aerul iese din minge. dj-models.com Al patrulea arbitru tocmai primeste mingi noi pentru ca se pare ca nu este suficienta presiune in el. Sunt lucruri…

Minutul 52: Spania periculoasa! Din nou Sarabia vine in fata portii.

• usd to ron

Dar el ezita la al doilea post. Pasa incrucisata in loc sa doar trageti. Dupa cum am spus, jocul este complet deschis.

Minutul 50: Joc complet deschis la Copenhaga. millennialfuture.us Ambele echipe par agile si au multa trage inainte. Ar putea fi un adevarat thriller.

Minutul 46: Schimbare in Croatia: Andrej Kramaric din 1899 Hoffenheim vine pentru furtuna. Petkovic ramane in cabina.

Minutul 46: Continua cu optimile de finala ale Campionatului European intre Croatia si Spania!

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – Joc turbulent de la Copenhaga

Minutul 45 + 1: pauza la Copenhaga! Intr-un joc distractiv, intri in cabine.

Minutul 45: Periculos! Minge rapida si lunga pe Rebic. gogijoe.com Dar Unai Simon iese din careu si loveste mingea in departare. Se pare ca portarul lui Athletic Bilbao si-a procesat bine greseala uriasa inainte de 0: 1.

Minutul 43: merge inainte si inapoi. Ambele echipe vor sa preia initiativa si sa incerce sa faca joc. Ma bucur sa vad meciul de pe stadionul Parken din Copenhaga.

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – Sarabia egaleaza la Copenhaga

Minutul 38: Tooooorrrrr !!! Croatia – Spania 1: 1, marcator: Sarabia. Compensare! In ultimele minute selectia a crescut considerabil presiunea. Pasa inapoi de la linia de baza. Gaya esueaza puternic asupra lui Livakovic, care ricoseaza mingea inainte. seamless.com.mx Sarabia ia recul si suda literalmente mingea in plasa.

Minutul 37: Spaniolii vin in fata portii! Lovitura de la distanta lunga – dar propriul sau om, Azpilicueta, este impuscat.

Minutul 33: Spania se chinuie. Dar asa-numita ultima trecere lipseste. Apropo: in acest duel este un singur jucator de la Real Madrid – Luka Modric. Iar jucatorul de 36 de ani este cunoscut ca joaca pentru croati.

Minutul 30: Spania trebuie sa se adune vizibil. Momentan, nu prea merg impreuna la Seleccion. Croatia, pe de alta parte, pare mult mai sigura in actiunile sale cu mingea. decarta.info Joc gresit dupa o faza initiala unilaterala.

26. Minutul: Croatia! Petkovic aprinde turbo si trage inauntru. S-a uitat scurt in sus si a plecat pentru asta. El loveste mingea peste cadru fara urma.

Minutul 25: sansa uriasa pentru Croatia! Vlasic se invarte repede, trece pe Garcia si goneste mingea in plasa exterioara.

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – autogol Slapstick de Pedri

Minutul 20: Tooooooooorrrr !!! Croatia – Spania 1: 0, marcator: Pedri (autogol). Incredibil de amar! Draga mea! Singurul tanar de 18 ani Pedri joaca mingea de pe linia centrala inapoi spre poarta. Mingea se loveste si are mult abur. Dar ce cauta Unai Simon acolo, te rog? Portarul in varsta de 24 de ani strecura mingea peste papucul sau si sare pur si simplu in poarta. Nicio acceptare a mingii. Portarul se apropie de aceasta pasa complet in graba. Slapstick!

16. Minut: Uhhhhhhhh .. dti-search.com . Pedri joaca bine in interfata pe Koke. Dar mijlocasul de la Atletico Madrid esueaza liber la portarul croat Livakovic. A fost o oportunitate uriasa! El chiar trebuie sa o faca…

12.Minut: Ocazie grozava pentru Spania! Morata merge la linia de fond, debarasa pentru Sarabia, care se retrage direct – afara plasa!

9. Minutul: Stadionul din Copenhaga este ca un cazan! In jur de 25. www.drmikem.net 000 de spectatori sunt permisi in – in principal multi croati.

Minutul 5: Se simte ca o posesie de 90 la suta pentru Seleccion. Dar Koke primeste mingea in spate si nu o poate controla.

2. Minut: Spaniolii incep cu multa posesie. Centrare din jumatatea terenului. Dar Livakovic are mingea in siguranta.

1. Minutul: Incepe la Copenhaga!

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – Fostul Bayer Ivan Perisic este disparut

Actualizare din 28 iunie, ora 17. br.vonz.com 50: Croatia va trebui sa se descurce fara atacantul Ivan Perisic (fostul FC Bayern *) in optimile de finala ale Campionatului European. Tanarul de 32 de ani de la Inter Milano lipseste din cauza unei infectii cu corona.

Actualizare din 28 iunie, ora 17:40 : Inainte de meciul de la Copenhaga, Luis Enrique a incercat uneori retorica martiala, care a subliniat din nou importanta acestui joc.

„Va trebui sa luam decizia impotriva croatilor, mai ales la mijlocul terenului. La fel ca noi, croatii au cei mai buni jucatori ai lor acolo”, a spus selectionerul national spaniol si a prezis: „Va fi o batalie, un adevarat razboi sportiv”.

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – Seleccion a castigat trei campionate europene

Actualizare din 28 iunie, ora 17.30 : Campionatele europene sunt de fapt spaniolii. Seleccion a castigat pana acum trei Campionate Europene – in 1964, 2008 si 2012. Este mai mult pentru echipa lui Luis Enrique anul acesta?

Actualizare din 28 iunie, ora 17:15: Formatiile sunt acolo: In Croatia, starul Bundesliga Andrej Kramaric (1899 Hoffenheim *) sta in mod surprinzator doar pe banca. containertracking.pro Acelasi lucru este valabil si pentru Dani Olmo (RB Leipzig *) de partea spaniolilor.

Primul raport din 28 iunie: Munchen / Copenhaga – Este un adevarat succes la acest campionat paneuropean de fotbal 2021 *: Vicecampioana mondiala Croatia va juca impotriva Spaniei. O natiune de fotbal mandra care tanjeste din nou dupa un mare titlu dupa dezamagirile de la Cupa Mondiala 2018 (din optimile de finala), de la Campionatul European din 2016 (din optimile de finala) si de la Cupa Mondiala 2014 (in afara optimilor de finala). dupa runda preliminara).

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – Kracher duel la Copenhaga

Dupa dus-intors din turul preliminar de la acest Campionat European cu doua egaluri si o victorie fulgeratoare (5-0 impotriva Slovaciei), Seleccion spaniola este demonstrativ increzatoare . „Nu s-a schimbat absolut nimic, avem in continuare aceeasi atitudine. Am creat zece ocazii mari impotriva Suediei, precum si impotriva Poloniei si Slovaciei. Nimic nu s-a schimbat cu adevarat”, a declarat selectionerul national Luis Enrique inaintea meciului de la Copenhaga (Stadion Parken) impotriva croatilor.

„Avem aceeasi incredere in sine ca la inceputul turneului”, a spus el, dar totusi a spus: „Ne asteptam sa castigam grupa. algx.info ” Cu toate acestea, Grupa E a mers cu doua puncte inaintea suedezilor surprinzator de puternici. De aceea exista acum un joc cu totul special pentru profesionistul din Bundesliga * Dani Olmo (RB Leipzig *). Pentru ca: Tanarul de 23 de ani a jucat la Dinamo Zagreb timp de cinci ani si jumatate inainte de a se muta in Bundesliga * in Germania. El vorbeste fluent croata si, potrivit rapoartelor, are o legatura puternica cu micuta tara din Balcani pana in prezent.

EM 2021: Croatia impotriva Spaniei in live ticker – Dani Olmo de la Leipzig in formatia de start?

Cu siguranta nu este un dezavantaj in domeniu. Cu toate acestea, este inca indoielnic daca poate exploata acest factor: Olmo a stat pe banca doar 90 de minute impotriva slovacilor. Ce se intampla impotriva vicecampionului mondial pentru experimentatul superstar Luka Modric (Real Madrid)?

Urmareste meciul de optimi ai Campionatului European dintre Croatia si Spania aici, in live ticker. (pm) * tz.de este o oferta de la IPPEN. MEDIA