EM 2021: Trauma Angliei face ca Italia sa fie campioana europeana – trucul Southgate esueaza fara mila

Italia vs Anglia: Finala Campionatului European de Fotbal 2021 se va decide doar la penalty-uri. Azzurrii sunt campioni europeni. Finala in ticker pentru lectura.

• Italia – Anglia 4: 3 nE (1: 1)
  • Campionatul European de Fotbal 2021: Finala de la Londra se va decide doar la penalty-uri.
  • Inainte de finala Campionatului European, unii fani se pare ca au incercat sa ia cu asalt Stadionul Wembley ( vezi actualizarea din 11 iulie, ora 20:15 ).
  • Jocul din ticker pentru lectura.

Italia – Anglia 4: 3 nE (1: 1)

Lista Italiei: G. Donnarumma – di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson (118 Florenzi) – Jorginho, Barella (55 Cristante), Verratti (96 Locatelli), Chiesa (85 Bernardeschi), L. Insigne (91 Belotti) – Immobile (55 Berardi) Line- sus Anglia: Pickford – Walker (120th Sancho), Stones, H. Maguire – Trippier (70th Saka), Shaw, Phillips, Rice (74th Henderson / 120th Rashford), Mount (99th Grealish), Sterling – H. www.google.as KaneTore: 0: 1 Shaw (al treilea), 1: 1 Bonucci (al 67-lea) Penalties: 1: 0 Berardi, 1: 1 Kane, Belotti rateaza, 1: 2 Maguire, 2: 2 Bonucci, Rashford ratat, 3: 2 Bernardeschi, Sancho ratat, Jorginho ratat, Saka ratat

Actualizare din 12 iulie, ora 9.25: Ce noapte! Italia este campioana europeana, Anglia se cufunda din nou in valea lacrimilor. S-a intamplat duminica seara asa cum trebuia: loviturile de departajare. Din nou, visul celor Trei Lei s-a transformat in trauma.

Antrenorul Gareth Southgate a bagat adanc in sacul sau de trucuri, aducand cu Marcus Rashford (23) si Jadon Sancho (21) forte ofensive proaspete cu putin timp inainte de sfarsitul prelungirilor, care ar trebui sa transforme apoi loviturile de departajare. Ambele au esuat. In plus, a inlocuit si Bukayo Saka (19). „Aceasta este responsabilitatea mea”, a spus ulterior barbatul de 50 de ani. „Am ales tragatorii in functie de impresiile lor de antrenament. Nimeni nu este singur. images.google.ml Am castigat impreuna si depinde de noi toti sa nu castigam acest joc. Cat despre penalty-uri, este alegerea mea si trebuie sa raspund pentru asta.”

Deosebit de dramatic: Southgate a ratat penalty-ul decisiv in semifinalele impotriva Germaniei la Campionatul European din 1996.

Al 5-lea tragator Anglia: Saka esueaza la Donnarumma. 3-2 pentru azzurri la penalty-uri. Italia este campioana europeana!

5. Sagetator Italia: Jorginho nu se transforma. Pickford indreapta mingea spre stalp. Mega tensiune!

Al 4-lea tragator Anglia: Sancho trage. Donnarumma para. www.triathlon.org Punct de meci pentru azzurri.

4. Shooter Italia: Bernardeschi suteaza la mijloc, dar Pickford zboara in corner. 3-2 pentru azzurri.

3. tragator Anglia: Rashford loveste stalpul. Este din nou echilibrat.

3. Sagetator Italia: Bonucci marcheaza. Dar era aproape. video.fc2.com Pickford era aproape acolo. 2: 2.

2. tragator Anglia: Maguire loveste mingea in colt. 2: 1 pentru cei „Trei Lei”.

Al 2-lea tragator Italia: Belotti trage. Pickford directioneaza mingea in jurul stalpului.

Primul tragator Anglia: Kane sa transformat. Donnarumma banuieste coltul, dar lipsesc centimetri. 1: 1. www.top50-solar.de

Primul tragator Italia: Berardi inscrie in siguranta – 1-0 pentru azzurri.

Finala EM 2021 in live ticker: Italia impotriva Angliei merge la penalty-uri

Minutul 120 + 3: Sfarsitul prelungirilor! Se duce la loviturile de departajare!

Minutul 120: Schimbare dubla in Anglia : vin Sancho si Rashford. Henderson si Walker ies.

Minutul 117: Ultimele minute curg. Finala Campionatului European va merge la penalty-uri?

Minutul 114: Cartonas galben impotriva lui Jorginho (Italia) : El aluneca peste minge si sta cu crampoanele Grealish pe coapsa. Neatentie.

Minutul 112: Greseli simple acum de ambele parti. Jucatorii par mai nervosi. Sigur, nimeni nu vrea sa faca greseala cruciala.

Minutul 108: Anglia! Flanc insidios pe zona de sase curti. www.google.com.cy Stones rateaza cu centimetri si Donnarumma aproape zboara pe langa minge. El poate rezolva.

Minutul 107: Pickford cu probleme! Dupa o lovitura libera a lui Bernardeschi, acesta lasa mingea sa ricoseze inainte.

Minutul 106: Continua!

Finala EM 2021 in live ticker: Italia impotriva Angliei nu este decisa

Minutul 105 + 2: pauza in prelungiri!

Minutul 104: sansa mare pentru Italia! Emerson in fata primului post. Bernardeschi vine cu un pas prea tarziu, Pickford poate trage mingea.

Minutul 103: Nu a mai ramas mult de la englezi, cei „Trei Lei” sunt eliminati.

Minutul 99: Schimbare in Anglia : Grealish de la Aston Villa il inlocuieste pe Mount. www.google.bs

Minutul 99: Italienii joaca vioi inainte, dorind decizia in prelungiri.

Minutul 96: Schimbare in Italia : Locatelli se poate alatura lui Verratti.

Minutul 94: Palpare precauta dupa reluare. Nicio echipa nu vrea sa-si asume un risc prea mare.

Minutul 91: Schimbare in Italia : Belotti intra in locul lui Insigne.

Minutul 91: Continua cu prelungirea!

Finala EM 2021 in live ticker: Italia impotriva Angliei intra in prelungiri

Minutul 90 + 7: Sfarsitul timpului obisnuit de joc! Intra in prelungiri.

90.Minutul + 6: Cartonas galben impotriva lui Chiellini (Italia): Razboinicul il doboara pe adversarul Saka.

Minutul 90 + 3: Bonucci si Chiellini se apropie. Pur si simplu nu exista nicio trecere pentru englezi. www.google.mn

Minutul 90: Sase minute de oprire.

Minutul 89: Bonucci alearga de la Sterling pe linia de baza. Foarte istet. Asta arata intreaga experienta a italianului.

Finala EM 2021 in live ticker: Italia impotriva Angliei – un viteza este pe terenul de la Wembley

Minutul 87: Un viteza este pe teren! Mai multi administratori trebuie sa-l duca pe barbatul musculos departe.

Minutul 85: Schimbare in Italia : Chiesa trebuie sa cada. Bernardeschi este nou.

Minutul 82: Chiesa sufera si are nevoie de tratament. Se pare ca atacatorul s-a intors.

Minutul 80: Jocul este complet deschis, tensiunea aproape palpabila. www.google.com.qa Mai poate o echipa sa primeasca lovitura in timpul regulamentar?

Minutul 77: Italia este decisiva in faza finala. Azzurrii au multa posesie si cauta decalajul.

Minutul 74: Schimbare in Anglia : capitanul Liverpool Henderson il inlocuieste pe Rice, care a demontat dupa pauza.

Minutul 73: Periculos! Pickford iese din poarta tarziu impotriva lui Berardi. Totusi, italianul trage clar peste el.

Minutul 70: Schimbare la Anglia : Rapidul si ofensivul Saka este inlocuit de Trippier.

Finala EM 2021 in live ticker: Italia egaleaza cu Leonardo Bonucci

Minutul 67: Toooooooorrrrr! Italia 1-1 Anglia, marcator: Bonucci. images.google.tt Despagubirea! Lovitura de la colt din dreapta. Chiellini a ratat de putin post al doilea. Verratti vine cu capul. Touchdown-ul lui merge la post. Bonucci comuta cel mai rapid si stinge praful. Asta a fost o poarta a vointei!

• skidrow

Donnarumma trimite o lovitura de cap de la Stones peste bara. Dar parea mai periculos decat era in cele din urma.

Minutul 62: Chiesa! Iata-l din nou, atacantul de la Juventus, in varsta de 23 de ani. Il obliga pe Pickford sa defileze. www.google.com.ag

Minutul 60: Cei aproximativ 65.000 de spectatori de pe stadionul Wembley stau in picioare. Nu tine pe nimeni pe locurile lor aici.

Minutul 57: Periculos! Insigne vine la primul post. Dar lovitura lui este prea slaba.

Minutul 55: Cartonas galben impotriva lui Bonucci (Italia) : Joc gresit clar al veteranului.

Finala EM 2021 in live ticker: dubla schimbare in Italia

Minutul 55: Schimbare dubla in Italia: Berardi il inlocuieste pe palid Immobile, Cristante este pe ea pentru slabul Barella.

Minutul 51: Lovitura libera periculoasa a italienilor! Insigne incercuieste mingea de la 20 de metri peste coltul transversal.

Minutul 48: mare emotie in Wembley! Sterling cade in suprafata de pedeapsa. Dar asta nu a fost suficient pentru o lovitura de pedeapsa. mailer.dt.co.kr

Minutul 47: Cartonas galben impotriva lui Barella (Italia) : Omul de la Inter Milano este prea tarziu impotriva lui Kane si este avertizat pe buna dreptate.

Minutul 46: Continua pe stadionul Wembley!

Finala EM 2021 in live ticker: Anglia duce la pauza impotriva Italiei

Minutul 45 + 4: pauza la Londra! Anglia conduce in finala Campionatului European.

Minutul 45: Ceea ce se aplica imobiliar se aplica si lui Kane din Anglia. Nimic de vazut de la primul atacant pana acum. Nu este o finala de inalta clasa, ci o finala a Campionatului European foarte interesanta.

Minutul 42: Powerplay al italienilor acum. Englezii se retrag mult in jurul propriei suprafete de pedeapsa.

Minutul 38: Nici astazi nu se vede nimic de la atacantul Italiei Immobile. Fostul atacant al Borussia Dortmund are probleme cu bastionul englez.

Minutul 35: Sansa mare pentru Italia! Chiesa merge pe lant si doar il scoate. Mingea trece la centimetri de la stalpul drept. A fost cat pe ce.

Minutul 32: Italia se apropie de poarta. Dar Insigne l-a ratat pe Emerson la linia de baza.

27.Minut: Jorginho revine pe teren. Dar lucrurile nu arata bine pentru jucatorul lui Chelsea. maps.google.com.na

Finala EM 2021 in live ticker: italianul Jorginho trebuie tratat

Minutul 24: Amar! Jorginho are nevoie de tratament. Creatorul de joc italian s-a accidentat aparent la genunchi.

Minutul 20: Italia construieste acum si o presare. Dar Anglia pare foarte solida si suverana. Tensiunea este aproape palpabila.

17.Minut: eroare de stick a lui Emerson. Fundasul lateral nu este inca deloc in joc.

Minutul 15: Englezii au dominat clar pana acum finala Campionatului European. Italienii trebuie sa se adune mai intai. www.google.cd

12. Minutul: Azzurrii au probleme in a-si apara exteriorul. 3-4-3 al englezilor pune serioase probleme Azure din Londra.

10. Minut: Italia se poate desprinde de furtuna si stresul „Trei Lei”. Un inceput agitat la Londra.

6. Minut: Anglia joaca un pressing inalt, continua devreme. Italienilor nu le place deloc asta.

Finala EM 2021 in live ticker: Gol timpuriu intre Italia si Anglia

Minutul 3: Preaooooooorrrrr! Italia 0-1 Anglia, marcator: Shaw. www.google.iq Atacul puternic al englezilor. Shaw a cucerit mingea si apoi a mers foarte repede. Deplasare laterala. Trippier are mult prea mult spatiu si centreaza la bara secunda, unde Shaw centreaza din nou si ia mingea direct cu un dropkick.

2. Minut: Pasa proasta nervoasa a lui Maguire. Deci doar da mingea. Standard pentru Italia.

1. Minutul: Incepe cu finala Campionatului European de la Londra!

Finala EM 2021 in live ticker: Ceremonia de inchidere inaintea finalei dintre Italia si Anglia

Actualizare din 11 iulie, ora 20:55: Imnurile! Ambele echipe si echipele din Italia si Anglia canta cu nerabdare. image.google.bi

Actualizare din 11 iulie, ora 20.45 : Ceremonia de inchidere a Campionatului European de Fotbal 2021 are loc la Londra – cu putin timp inainte de finala. Pot fi vazute multe culori de curcubeu si un videoclip despre campionatele europene anterioare.

Actualizare din 11 iulie, ora 20.30 : La Londra se petrece o suma incredibila in jurul finalei Campionatului European. Zeci de mii de fani ai fotbalului s-au adunat in capitala din toata tara si au sarbatorit de ore intregi.

Finala EM 2021 in live ticker: „Fanii” se pare ca incearca sa ia cu asalt Stadionul Wembley

Actualizare din 11 iulie, ora 20:15: Inainte de finala Campionatului European dintre Italia si Anglia, au fost scene tumultoase la Londra. Dupa cum arata un videoclip de pe Twitter, printre altele, zeci de „fani” au incercat sa ia cu asalt Stadionul Wembley. Au fost retinuti de fortele de securitate.

Actualizare din 11 iulie, ora 19. www.google.md 45 : Presedintele UEFA, Aleksandar Ceferin, a sustinut ca pana la 67.500 de spectatori vor fi acolo la finala Campionatului European – in ciuda cresterii numarului de corona in Marea Britanie. „Echipele se comporta intr-un mod foarte profesionist. De asemenea, suntem foarte stricti pe stadioane, iar cand aud politicieni spunand ca oamenii s-au infectat la jocuri fara nicio dovada, sunt putin dezamagit”, a spus Ceferin inainte de finala dintre Italia si Anglia de la Londra.

Actualizare din 11 iulie, ora 19.40: Formatiile Italiei si Angliei sunt acolo : Azzurri joaca asa cum era de asteptat. „Trei lei” incep tactic cu un lant de trei, ultimul Saka, care era atat de puternic, sta in mod surprinzator doar pe banca.

Finala EM 2021 in live ticker: Anglia provoaca Italia pe stadionul Wembley

Actualizare din 11 iulie, ora 19.30: Fotbalistii sunt cunoscuti ca fiind superstitiosi. Cu toate acestea, ceea ce face nationala Italiei la Campionatul European de Fotbal din 2021 este cu adevarat curios. www.google.com.bz Ar putea aduce titlul european (vezi link).

Primul raport din 11 iulie: Londra – Italia impotriva Angliei: Finala campionatului paneuropean de fotbal 2021* va avea loc la Londra. In fata a pana la 67.500 de spectatori pe stadionul Wembley. In ciuda tuturor ingrijorarilor legate de pandemia de coronavirus. Dar: Fotbalul ar trebui sa fie punctul central al Campionatului European de Fotbal 2021 *.

Finala EM 2021 in live ticker: Italia intalneste Anglia pe stadionul Wembley

Pentru Anglia ar fi primul titlu la un Campionat European. Pentru Italia ar fi a doua victorie la Euro dupa 1968. Azzurrii trebuie sa se descurce fara fundasul stanga Leonardo Spinazzola, tanarul de 28 de ani a rupt tendonul lui Ahile in sferturile de finala ale Italiei impotriva Belgiei (2-1). Pana atunci, profesionistul AS Roma a fost unul dintre cei mai buni jucatori la acest Campionat European 2021*. images.google.sn

Spinazzola a zburat la Londra pentru finala. De asemenea, va fi intrebarea daca fanii englezi individuali se vor comporta mai corect de data aceasta decat in ​​semifinala Angliei EM impotriva Danemarcei (2: 1 nV). Portarul Kasper Schmeichel a fost iritat in acest joc de un indicator laser din public.

In videoclip: italianul Giorgio Chiellini vorbeste despre „jocurile mintii” la Campionatul European din 2021

Asociatia europeana de fotbal UEFA a initiat proceduri disciplinare impotriva asociatiei engleze FA din cauza cazului si a investigat, de asemenea, interferenta fanilor in timp ce se suna imnul national danez si se declansa focuri de artificii. Inainte de finala a devenit cunoscuta penalizarea: Asociatia engleza trebuie sa plateasca 30.000 de euro.

Arbitrul olandez Bjorn Kuipers se va asigura ca totul merge bine astazi pe teren. Dupa golul sau de vis din semifinalele EM, accentul se va pune si pe Federico Chiesa (Juventus Torino), care l-a impresionat si pe noul antrenor al lui FC Bayern, Julian Nagelsmann *, din punct de vedere fotbalistic.

Urmareste finala Campionatului European dintre Italia si Anglia * in aceasta seara de duminica aici in live ticker. (pm) * tz. de este o oferta de la IPPEN.MEDIA

Lista listelor de rubrici: © IMAGO / agentia de imagine de presa ULMER