+

© IMAGO / Echipa 2

Gol de vis: Robert Lewandowski (stanga) pentru FC Bayern impotriva lui Bayer Leverkusen.

Demonstratie de putere la Leverkusen: FC Bayern a demontat Bayer 04 in meciul de top din Bundesliga.Sunt doi packeri dubli. Jocul din ticker pentru lectura.

• Bayer 04 Leverkusen – FC Bayern 1: 5 (0: 5)
  • Munchenii castiga clar meciul de top din Bundesliga.
  • Jocul din ticker pentru lectura.

Bayer 04 Leverkusen – FC Bayern 1: 5 (0: 5)

Formatie Bayer 04: Hradecky – Frimpong (al 64-lea Bellarabi), Kossounou, Tah, Bakker – Demirbay – Diaby (al 64-lea Adli), Wirtz (al 79-lea Retsos), Amiri, Paulinho (al 46-lea Tapsoba) – Schick (al 79-lea Alario) Formatie FC Bayern : Neuer – Sule (72 O. Richards), Upamecano, Hernandez, Davies (40 Stanisic) – Kimmich, Goretzka (46 Sabitzer) – Gnabry, Muller (64 Coman), Sane – Lewandwoski (64) Musiala) Goluri: 0: 1 Lewandowski (locul 4), 0: 2 Lewandowski (locul 30), 0: 3 Sule (locul 34), 0: 4 Gnabry (locul 35), 0: 5 Gnabry (locul 37), 1: 5 Schick (locul 55. v2o.cadmios.com )

+++ Actualizare LIVE-TICKER +++

Actualizare din 17 octombrie, ora 20:20: Cu putin timp inainte de pauza, a avut loc o scena oarecum polarizanta in meciul din Bundesliga dintre Bayer Leverkusen si FC Bayern: Lucas Hernandez a tras mingea in tribune fara prea multa nevoie pentru ca Alphonso Davies sa poata fi inlocuit. * . Dar nu a fost nicidecum un acces de aroganta. Antrenorul de la Munchen, Julian Nagelsmann, a comentat scena de dupa meci. „Speram ca are noroc. A simtit o usoara durere in coapsa. Trebuie sa vedem daca este suficient pana miercuri”, a spus tanarul de 34 de ani din Bavaria Superioara.

Bayer Leverkusen – FC Bayern: Munchenul este din nou lider in Bundesliga

Actualizare din 17 octombrie, ora 20:00: FC Bayern a demontat Bayer Leverkusen in jocul de top. digovate.com Bundesliga pur si simplu nu reuseste sa infrunte Munchen * – comentariul despre marea victorie.

Actualizare din 17 octombrie, ora 17.30: Concluzie: FC Bayern Munchen a castigat cu 5: 1 (5: 0) impotriva lui Bayer Leverkusen in jocul de top al Bundesliga si a preluat din nou conducerea. Echipa antrenorului Julian Nagelsmann a fost net superioara duminica in fata a 30.000 de spectatori in BayArena sold-out si a impins Borussia Dortmund inapoi de sus cu victoria suverana in deplasare. Dupa infrangerea surprinzatoare 1: 2 pe teren propriu cu Eintracht Frankfurt inainte de pauza internationala, Robert Lewandowski (minutul 3/30), Thomas Muller (34) si Serge Gnabry (35/37) au marcat golurile pentru campionii recordului german. Patrik Schick (55) s-a intalnit pentru Leverkusen. Pentru Bayer a fost a doua infrangere a sezonului dupa cinci victorii la rand. www.jasmineconcept.com

Bayer Leverkusen – FC Bayern in live ticker: Munchen castiga clar meciul de top din Bundesliga

Minutul 90: Fluier final! Jocul s-a terminat! Bayern castiga clar jocul de top.

Minutul 87: Offside! Alario trimite mingea la o pasa a lui Adli. Dar atacantul este clar pe margine.

Minutul 84: Sabitzer trebuie tratat. Austriacul se pare ca i-a cazut pe sold.

Minutul 79: Schick dublu la Leverkusen: Schick si Wirtz sunt inlocuiti, Alario si Retsos intra in joc.

Bayer Leverkusen – FC Bayern in live ticker: Leroy Sane este complet gratuit

Minutul 76: Urmatoarea sansa mare pentru Bayern. Sane este complet liber in suprafata de pedeapsa. www.thistleandshamrock.org Sabitzer aduce flancul in careu de sase metri, dar nationala germana trece cu capul peste fronton.

Minutul 72: Schimbare la Bayern : Richards il inlocuieste pe Sule in aparare.

Minutul 70: fanii continua sa sustina Bayer 04. Remarcabil. La acest scor.

Minutul 64: Schimbare dubla la Bayern: Musiala vine pentru Lewandowski, Coman pentru Muller.

Minutul 64: Schimbare dubla la Leverkusen: Bellarabi vine pentru Frimpong, Adli pentru Diaby.

Minutul 63: Periculos! Standard al Bavariei. uqq.ihcafe.com Sule extinde mingea cu capul la al doilea stalp. Lewandowski zboara pe langa minge. Ar fi putut fi o jumatate de duzina…

Minutul 60: Bayern controleaza din nou jocul. Lovitura a avut aparent un efect de trezire.

Bayer Leverkusen – FC Bayern in live ticker: Patrik Schick inscrie pentru „Werkself”

Minutul 55: Gol! Bayer Leverkusen – FC Bayern 1: 5, marcator: Schick. mynemak.net Rezistenta Leverkusen. Wirtz merge pe lant si joaca pe alee exact la momentul potrivit. Schick a trecut si ii scutura pe fundasii lui Bayern. Cehul arunca literalmente mingea impotriva stalpului interior, de unde mingea sare in spatele liniei.

Minutul 53: sansa pentru Leverkusen! Ei rezista dezmembrarii. Demirbay si Diaby esueaza – a fost mai mult.

Minutul 50: Bayern este inca pe tragaci. Pana si fundasul central Upamecano se alatura in fata. sperryrailservice.us Leverkusen ii face acum mai usor si pentru Munchen.

Minutul 46: Schimbare la Bayern : Sabitzer intra in locul lui Goretzka.

Minutul 46: Schimbare la Leverkusen : Tapsoba il inlocuieste pe Paulinho.

Minutul 46: Continua la Leverkusen!

Bayer Leverkusen – FC Bayern in live ticker: demonstratie de putere de la Munchen

Minutul 45: Pauza la Leverkusen! Aceasta este o demonstratie de putere pentru intreaga Bundesliga aici si acum.

Minutul 43: sansa acum pentru Leverkusen. Wirtz inchide pentru Diaby, care renunta cu forta. Mingea vine prea centrata. Nicio problema pentru un nou venit care para in siguranta. www.netherfield.e-sussex.sch.uk

Minutul 40: Schimbare la Bayern : Stanisic il inlocuieste pe Davies in exterior.

Bayer Leverkusen – FC Bayern in live ticker: dubla lui Serge Gnabry

Minutul 37: Toooooorrrrr !!! Bayer Leverkusen – FC Bayern 0: 5, marcator: Gnabry. Si suna din nou soneria! Dar nici asta nu este bine aparat de Leverkusen. Gnabry poate incepe, nimeni nu se opune. Unu-doi cu Muller, iar apoi svabul aluneca usor in plat. Ce dezmembrare.

Minutul 35: Toooooorrrrr !!! Bayer Leverkusen – FC Bayern 0: 4, marcator: Gnabry. Continua cu festivalul de fotografiere din Renania. under15dollars.com Gnabry isi aprinde turbo in mod inimitabil. Nici asta nu poate fi aparat atunci.

Minutul 34: Toooooorrrrr !!! Bayer Leverkusen – FC Bayern 0: 3, marcator: Sule. Urmatorul hit! Aparatorul nici nu loveste corect mingea. Dar Muller falsifica in mod perfid. Nicio sansa pentru Hradecky. Lovitura este, de asemenea, acoperita. Sule isi incununeaza forma in crestere cu un gol. gripflex.us

Bayer Leverkusen – FC Bayern in live ticker: dubla lui Robert Lewandowski

30.Minut: Toooooorrrrr !!! Bayer Leverkusen – FC Bayern 0: 2, marcator: Lewandowski. Urmatorul obiectiv de vis! Extrem de bine facut! Contraatac rapid al lui Munchen. Sane ridica bine mingea si o trece prin Davies. Canadianul isi lasa adversarul sa alerge in spatiu si pur si simplu se intinde pe Lewandowski. Superatacantul polonez nu trebuie decat sa tina inauntru.

• ao3

Dupa o lovitura de colt din partea lui Demirbay, lucrurile se dezlantuie in suprafata de pedeapsa a lui Bayern. www.martindenz.net Paulinho coboara, dar probabil ca nu a fost suficient pentru un penalty.

Minutul 26: Lovitura de la colt pentru Bayer 04. Atacantul Schick trece peste. Leverkusen inca nu are acces.

Minutul 22: Urmatoarea sansa pentru Munchen. Goretzka are mult spatiu. Nu bine aparat de Leverkusen. Dar internationalul nu primeste nicio presiune in spatele mingii de la marginea suprafetei de pedeapsa. nochelpdesk.com Hradecky pare in siguranta.

Minutul 18: Sansa mare pentru Bayern! Sane preia ritmul si uneste mingea la stalpul interior. Actiune puternica!

17. Minutul: Bayern este inca pe tragaci. In special despre Sane.

Minutul 13: O centrare a lui Lewandowski iese. Nici pentru el nu totul poate reusi. Cu toate acestea: FC Bayern pare foarte sigur si increzator in Leverkusen. upperskagit.org

10. Minutul: Muller, Kimmich si Goretzka alearga la mijlocul terenului. In prezent, nu exista nicio trecere pentru „Werkself”.

Minutul 7: Bayer Leverkusen isi cauta vizibil linia. Intarzierea pare a fi un esec.

Bayer Leverkusen – FC Bayern in live ticker: golul de vis al lui Robert Lewandowski

Preaoooorrrrr!!! Bayer Leverkusen – FC Bayern 0: 1, marcator: Lewandowski. Ce obiectiv de vis. Chippball bun de la Sane la lovitura libera. mandatechina.net Mingea merge la linia de baza, unde Upamecano intra si pune mingea direct peste. Lewandowski centreaza la mijloc si il loveste cu carligul.

Minutul 3: Tah impinge mingea pe linia de baza. Bayern forteaza direct contrapresarea. Este un inceput intens.

1. Minutul: Incepe la Leverkusen!

Update, ora 15.25: Gerardo Seoane, antrenorul Bayer Leverkusen, vorbeste si el la DAZN. ranchobelagotimes.net „Am fost foarte puternici si eficienti in jocul de schimb”, a spus elvetianul si explica abordarea: „Putem iesi din contra-apasare si putem gasi spatiile in fata? Ca noi vom fi provocarea.”

Bayer Leverkusen – FC Bayern in live ticker: Oliver Kahn – „Psihologia joaca intotdeauna un rol”

Actualizare, 3:18 p.m .: Oliver Kahn vorbeste la DAZN. „Desigur, psihologia joaca intotdeauna un rol. Este vorba despre a-ti analiza adversarul. Au jucatori extrem de rapizi, unde trebuie sa fim foarte atenti”, a spus seful de conducere al campionilor germani record. „Cred ca nu trebuie sa le explici baietilor despre ce este vorba astazi”, continua el. edi-software.info El cere: „Va fi important sa dam un exemplu intr-una sau alta situatie”.

Actualizare, 15:15: O victorie impotriva lui FC Bayern „s-ar simti bine”, spune seful Bayer, Rudi Voller, la DAZN: „Sunt destul de sincer. Suntem intr-o dispozitie buna si increzatori in noi. Bineinteles ca vom face totul astazi pentru a juca un joc grozav.” „Cu privire la Eintracht Frankfurt, Leverkusen a vrut sa incerce” sa evolueze astazi aici si sa puna sub presiune Bayern. Am aratat si impotriva lui Dortmund ca putem pune probleme adversarilor nostri”, a spus fostul nationalist si campion mondial din 1990.

Update, ora 15.10 : Florian Wirtz este in formatia de start la Bayer 04 si, astfel, probabil cel mai cautat jucator din Bundesliga pe piata transferurilor. aerogel.cn Tanarul de 18 ani are o deschidere extraordinara si o intelegere remarcabila a jocului. „Are acest sentiment cand trebuie sa renunt sau sa trag”, spune expertul DAZN Sandro Wagner despre el: „Foarte greu de aparat, tanarul”.

Bayer Leverkusen – FC Bayern in live ticker: Julian Nagelsmann vrea sa-si aduca „stilul”

Actualizare, 15:00 : Julian Nagelsmann este la microfon la DAZN. „Incerci sa-ti aduci stilul si drumul pe teren”, explica antrenorul lui Bayern. Este vorba despre pozitia de fundas drept. „Avem cateva alternative pe banca, dar vrem sa dam o sansa echipei de saptamana trecuta”, spune bavarezul.

Actualizare, 14:55: Fostul jucator de la Bayern Sandro Wagner este expert la DAZN. Are incredere in Borussia Dortmund si Bayer Leverkusen pentru a-l disputa pe FC Bayern pentru campionat. rainscreens.org „Acestea sunt echipele care au inceput bine sezonul si sunt stabile. In sfarsit avem din nou o lupta pentru titlu incitanta, singura intrebare este daca dincolo de iarna”, a spus fostul nationalist inainte de meci.

Actualizare din 17 octombrie, ora 14:45 : Bayer Leverkusen este optimist inaintea meciului cu Bayern. Antrenorul Gerardo Seoane explica la DAZN ca „Werkself” si-ar dori desigur sa castige „un titlu” in urmatorii cativa ani.

Actualizare din 17 octombrie, ora 14:33: Formatia lui FC Bayer este aici! Julian Nagelsmann se bazeaza pe unsprezecelea lui obisnuit. Niklas Sule apara din nou dreapta pentru Benjamin Pavard, care a fost suspendat pentru ultima data. Serge Gnabry si Leroy Sane incep din exterior. Lucas Hernandez este si el in formatia de start. foodinstitute.biz Ultima data cand a existat un haos legal in jurul fundasului FCB, se pare ca acesta este amenintat cu o pedeapsa cu inchisoarea.

FC Bayern la Bayer Leverkusen astazi in live ticker: Nagelsmann cu o trupa plina

Munchen – Cu prima infrangere a sezonului in bagaj, FC Bayern * calatoreste la Bayer Leverkusen pentru jocul de top din a 8-a zi de meci. Inainte de pauza internationala, echipa antrenorului Julian Nagelsmann * a pierdut cu 1: 2 (1: 1) impotriva Eintracht Frankfurt in Allianz Arena interna.

Imaginea de sine a campionilor record nu va avea de suferit de pe urma asta, dar sunt avertizati la Munchen. „De aceea am lucrat din nou la meciul cu Frankfurt”, a spus Nagelsmann la PK inainte de meciul de vineri*. Echipa antrenorului Gerardo Seoane „este foarte contra-periculoasa”, dupa cum a explicat antrenorul FCB. Aripile Werkself sunt deosebit de dure. Acolo Bayer ar avea „viteza extrem de mare in pozitiile de fundas”, precum si „cinci jucatori care alearga peste 35 km/h, asta nu e chiar atat de lent”. www.tt-line.com

FC Bayern la Bayer Leverkusen in live ticker: Transfer emotie inainte de top joc

Un jucator care are si multa viteza este Karim Adeyemi. Steaua cazatoare a echipei DFB este in prezent sub contract cu RB Salzburg, dar au existat zvonuri despre o revenire la FC Bayern in trecutul recent. Acestea au primit un nou vant de inregistrarile explozive de sambata*.

Consilierul lui Adeyemi, Thomas Salomon, si tatal sau, Abbey Adeyemi, au fost vazuti pe Sabener Strasse. Se presupune ca primele negocieri ar fi trebuit deja sa aiba loc. Va juca tanarul de 19 ani la FCB in sezonul viitor? Toate acestea sunt inca departe.

Duminica, primul conteaza un punct de trei puncte in jocul de top. Cu o victorie, FC Bayern ar reveni in fruntea clasamentului de la Borussia Dortmund. Dar daca Werkself castiga, saluta-te din partea de sus pana in weekendul care urmeaza. In acest sens, se poate astepta un joc de top captivant si spectaculos. Nu vei pierde nimic din tickerul nostru live. (smk / pm) * tz.de este o oferta de la IPPEN.MEDIA