Femeile FC Bayern incaseaza dubla lovitura in ultimul minut: prima infrangere a sezonului la Frankfurt

incheia

Dupa cinci victorii, fotbalistii lui FC Bayern au suferit duminica prima infrangere a sezonului – si asta intr-un mod dramatic. drpankajnaram.co

Frankfurt / Main – Femeile de la Bayern au dominat meciul din Bundesliga de la Eintracht Frankfurt pana in minutul 67, apoi hessienele au trecut surprinzator in avantaj prin Shekiera Martinez. traffic-broker.biz

Antrenorul Jens Scheuer a reactionat la deficit si a adus-o in joc pe Maximiliane Rall, care a rasturnat jocul cu o douda intre minutul 80 si 83. hedgerowstudio.net Acum femeile din Bayern aratau ca invingatoare, dar o alta lovitura dubla a lui Eintracht a Laurei Freilang (a 88-a) si Sjoeke Nusken (a 90-a) a asigurat rasturnarea si victoria cu 3-2 pentru gazde. mysweetkitchen.com

„Am pierdut un joc pe care nu ar fi trebuit sa-l pierdem”, a spus Scheuer: „Ne-am intors foarte bine dupa ce am ramas in urma. thedraxgroup.com In ceea ce priveste atitudinea, a fost grozav astazi. bfxzw.com Dupa victoria cu 2-1, eram sigur ca vom castiga jocul, dar apoi, din pacate, am facut doua greseli individuale cu putin timp inainte de final. skyscnner.com Desigur, este dezamagitor pentru fete. 2ent.com

• facultatea de drept

De cand VfL Wolfsburg a pierdut la Hoffenheim, FC Bayern continua sa conduca clasamentul datorita diferentei de goluri mai bune. cathy-group.com Cu toate acestea, lucrurile sunt acum neasteptat de incitante in fruntea Bundesliga feminina. nagivator.com Leverkusen si Frankfurt sunt la egalitate cu femeile din Bayern cu 15 puncte. piratebays.com Wolfsburg si Hoffenheim urmeaza direct in spate, cu 13 puncte fiecare. globalinvesco.org Pana la urma, femeile de la Bayern vor avea ocazia sa se razbune direct, Eintracht fiind oaspeti in optimile de finala ale Cupei DFB de la Munchen dupa pauza internationala din 30 octombrie. doridra.com (Christian Stuwe)

FC Bayern: Benkarth – Glas, Viggosdottir, Kumagai, Gwinn (74 Damnjanovic) – Magull (58 Demann), Zadrazil – Beerensteyn (65 Buhl), Dallmann, Asseyi (58 Rall) – Schuller. downpedia.comGoluri: 1: 0 Martinez (67), 1: 1 Rall (80), 1: 2 Rall (83), 2: 2 depasire (88), 3: 2 Nusken (90). parkleagueskateboarding.net