Masturbarea masculina: ce ar trebui sa stii despre asta

Aproape toata lumea o face – si asta e un lucru bun. Vorbim despre masturbare aka masturbare la barbati. panacea.net

Pana in anii 1960, masturbarea era inca un lucru foarte rau. Unul a incercat sa-i descurajeze pe baieti spunandu-le ca masturbarea ii face surzi si orbi. www.amsearch.com Cu siguranta nu a ajutat. Nu era vorba doar de preocupari morale prafuite. portmansecurity.com Nu. La acea vreme se credea inca ca capacitatea de reproducere a barbatilor va fi afectata de masturbare, deoarece materialul seminal valoros ar fi irosit. www.canasvieiras.com.br La acea vreme, s-a crezut in mod eronat ca sperma unui barbat este limitata.

Din fericire, acest lucru este pur si simplu gresit, iar preocuparile morale ar trebui sa apartina trecutului. dietwise.com Adevarul este ca 90 la suta dintre barbati o fac, iar cei care se masturbeaza in mod regulat sunt chiar si in cea mai buna stare de sanatate.

Nu-ti fie frica de concurenta

Ca femeie, nu trebuie sa-ti faci griji ca partenerul tau se satisface. illongconstruction.net In cele mai multe cazuri, asta nu inseamna ca viata sexuala cu partenerul sau este insuficienta sau ca este frustrat sexual. Barbatii se masturbeaza pentru ca le place. premiergpo.com Orgasmul se relaxeaza, este bun pentru sanatatea ta si, mai presus de toate, este punctul culminant al placerii sexuale. Deci, de ce nu ar trebui sa se rasfete cu aceasta distractie solo din cand in cand?

Browserul dvs. xcufinancial.net nu poate reda acest videoclip.

Videoclip de Aischa Butt

Sursa secreta de placere: stii despre punctul G la barbati?

Practica creeaza maestri

In cele din urma, partenerul beneficiaza si atunci cand o face singur. internationalpowertransmission.com Pentru ca un barbat care isi cunoaste corpul, care stapaneste tacticile de intarziere si care stie cand sa se opreasca pentru a nu veni prea devreme, este mai bine si in pat. cum sa ajungi singur la orgasm are mai multe sanse sa-ti castige banii atunci cand faci sex cu partenerul tau). ww41.budde.com

Acesta este modul in care femeile fac ceva bun pentru ele insele: Masturbarea feminina: Aceste sfaturi il fac si mai distractiv

Uda-l

Daca doriti sa participati la distractia lui solo, desigur ca este posibil. Handjob cu cuvinte cheie. ridepatco.com Dar daca vrei sa-l rasfeti cu mainile tale, atunci nu te incurca cu mainile uscate. In cele din urma, asta doar doare la un moment dat. oneidasky.com Mai bine: umeziti-va mainile si alunecoase. Fie cu lubrifiant, scuipat sau cu apa la dus: umezeala este mult mai placuta pentru ambele. fin-scan.co.uk

  • prosport
  • stiri bihor
  • harta metrou
  • dacia logan
  • tunsori scurte
  • despre seriale.ro
  • dedeman cluj
  • chestionare
  • pro cinema
  • hbo
  • romania u21
  • ciobanesc caucazian
  • dsp constanta
  • harta rutiera
  • bringo
  • imm invest
  • hirek
  • pbinfo
  • jack daniels
  • bbc news

(Atentie, exista interactiuni cu uleiul pentru bebelusi, gelul de dus si Co. – atunci prezervativele nu mai protejeaza in mod fiabil si nici macar se dizolva. cushy.bambergerpolymers.at )

Sfat de lectura: Zonele erogene la barbati: asa pot fi treziti barbatii

Tehnologia

Pune mana * in jurul penisului erect al partenerului tau. Pastreaza-l bine, fara a apasa prea tare. www.pristinetools.com Mangaie-l cu miscari de alunecare de sus in jos si afla cu ce ritm si preseaza cu el cele mai placute senzatii declansate.Sfat : De ce sa-i stimulezi doar mandria? Ii poti rasfata testiculele in acelasi timp – nu tuturor barbatilor le place asta, dar multora le place! * Inainte de a face acest lucru, cel mai bine este sa scoateti bijuterii precum inele sau bratari si sa fiti deosebit de bland cu unghiile lungi. www.piezotest.net

Cand excitatia lui creste si iti dai seama ca este pe punctul de a atinge punctul culminant, tine ritmul. Daca vrei sa-i amani pofta, incetineste ritmul. catalystsforchange.biz Un alt sfat pentru „dupa”: Cand vine, dupa ejaculare, penisul este foarte sensibil la atingere. De aceea ar trebui sa incetezi sa mai stimulezi dupa aceea. loserwhiteguy.com De cele mai multe ori, insa, partenerul indica si cand placerea de a „handjob” nu mai este placuta pentru el.

Puteti gasi mai multe sfaturi pentru o handjob perfecta aici. nancyrawlings.com

Tehnici de masturbare pentru cupluri

Spaniola, greaca, thailandeza: ce se afla in spate? Toate aceste tehnici de masturbare pe care cuplurile le pot face impreuna au un lucru in comun: nu isi folosesc mainile. Curios? Clarificam cei mai importanti termeni:

> Spaniola: Partenerul isi impinge penisul intre sanii ei si il stimuleaza cu miscari in sus si in jos. tubepipe.com Pentru a intensifica stimularea, ea isi poate strange sanii cat mai strans posibil, crescand astfel frecarea penisului. Sfat: Acest lucru este, de asemenea, mai confortabil pentru amandoi cand este ud.

> Greaca: Partenerul isi aluneca penisul in sus si in jos intre fesele ei.

> Thai: Ea ii inchide penisul cu picioarele ei, in timp ce el isi misca pelvisul.

Te-ar putea interesa si: Landersex – ce inseamna sex in franceza, italiana sau engleza.. .

Scrisori de stiri

Stiri, sfaturi si tendinte. .. avem multe subiecte interesante pentru tine!

© iStock

Cele mai bune jucarii sexuale pentru cupluri