Nations League astazi – program: toate internationalele, grupele, datele si rezultatele

+

© dpa / Jean-Christophe Bott

Programul UEFA Nations League: o prezentare generala a tuturor grupelor si a datelor.

© dpa / Jean-Christophe Bott

  • 0 comentarii
  • Buzunar
  • Facebook
  • Stare de nervozitate
  • e-mail
  • Autorul Richard Strobl

    incheia

  • Parere

    incheia

  • Mai departe

    incheia

Programul UEFA Nations League 2018/2019: Aici veti gasi toate grupele, ligile, datele si rezultatele noii competitii pentru echipele nationale de fotbal.

Munchen – Odata cu Liga Natiunilor, fotbalul profesionist european va avea o noua competitie din toamna anului 2018, la care vor lua parte toate cele 55 de asociatii membre ale UEFA. Se urmareste inlocuirea amicalelor din ce in ce mai neatractive dintre echipele nationale cu jocuri de natura competitiva. Echipa germana intalneste adversari cunoscuti in grupa de top.

Liga Natiunilor, sau „Liga Natiunilor” in engleza, inseamna un lucru inainte de toate: mai mult fotbal. Pentru ca noua competitie urmeaza sa aiba loc o data la doi ani si astfel sa umple golul de turnee dintre campionatele mondiale si campionatele europene, care sunt esalonate la fiecare patru ani. In plus, loviturile de prietenie obosite ar trebui sa primeasca adesea un caracter competitiv. Prin sistemul ligii, echipele ar trebui sa se confrunte pe picior de egalitate. Un stimulent special este ca patru locuri de start pentru Campionatul European din 2020 vor fi acordate prin meciurile de play-off din Liga Natiunilor.

Un alt avantaj al noului turneu: Liga Natiunilor spala bani proaspeti in cuferele asociatiilor de fotbal. Potrivit cheii de distributie UEFA, Germania va primi aproximativ 1,5 milioane de euro doar pentru participare.

Doriti sa va asigurati bilete pentru UEFA Nations League? Va explicam cum si de unde sa cumparati bilete.

cuprins

1. www.spanishwedding.com Mod, grupare, urcare si coborare

A doua UEFA Nations League 2018/2019 in direct la televizor si in direct

A 3-a UEFA Nations League 2018: Grupe si ligi

4. Tabelele curente

5. Programul UEFA Nations League 2018/2019

6. Jocurile Germaniei

Programul UEFA Nations League 2018/2019: mod, divizie de grupa, promovare si retrogradare

  • Toti cei 55 de membri ai asociatiei UEFA participa la Liga Natiunilor.
  • Echipele nationale au fost initial impartite in cele patru ligi A, B, C si D conform clasamentului de puncte UEFA, astfel incat echipele cel mai bine plasate in acest clasament sunt in Liga A, iar ultimele echipe in Liga D. Cu toate acestea, exista un numar diferit de echipe in ligi: in timp ce exista douasprezece echipe in fiecare dintre ligile A si B, exista 15 asociatii in liga C si 16 in liga D.
  • Cele patru ligi sunt impartite in patru grupe fiecare cu trei sau patru echipe. In toamna lui 2018, echipele vor juca una impotriva celeilalte in grupe in meciurile acasa si in deplasare. Grupele au fost extrase la sorti.
  • Cei patru lideri de grupa din Ligile B, C si D sunt promovati, in timp ce liderii de grupa din A, B si C retrogradeaza.
  • Cele patru castigatoare ale grupelor din Liga A se califica in finala Ligii Natiunilor, care se va disputa in iunie 2019. Aici vor avea loc doua semifinale, o finala si un joc pentru locul trei. Gazda va fi una dintre cele patru natiuni participante.

Citeste si: UEFA Nations League 2018/19: Mod si reguli – asa functioneaza noua cupa

Pentru o privire de ansamblu

Urmariti UEFA Nations League 2018/2019 in direct la televizor si in flux live

ARD si ZDF si-au asigurat drepturile de transmitere pentru toate jocurile nationalei Germaniei din Liga Natiunilor. harleyassociation.com Ca de obicei, fanii fotbalului pot folosi alternativ ofertele live de la ARD si ZDF pentru a viziona meciurile echipei DFB.

Pentru o privire de ansamblu

Programul UEFA Nations League 2018/2019: ligi si grupe dintr-o privire

Liga AGgrupa 1GermaniaFrantaTarile de JosGrupa 2BelgiaElvetiaIcelonaGrupa3PortugaliaItaliaPoloniaGrupa4SpaniaAngliaCroatia
Liga B grupa 1SlovaciaUcraina Republica CehaGrupa 2RusiaSuediaTurciaGrupa 3AustriaBosnia si HertegovinaIrlanda de NordGrupa 4Tara GalilorRepublica IrlandaDanemarca
Liga CGrupa 1 ScotiaAlbaniaIsraelGrupa 2UngariaGreciaFinlandaEstoniaGrupa 3SloveniaNorvegiaBulgariaCipruGrupa 4 RomaniaSerbia MuntenegruLituania
Liga D grupa 1GeorgiaLetoniaKazahstanAndorraGrupa 2 BelarusLuxemburgMoldaviaSan MarinoGrupa 3AzerbaijanInsulele FeroeMaltaKosovoGrupa 4EJR MacedoniaArmeniaLiechtensteinGibraltar

Pentru o privire de ansamblu

UEFA Nations League 2018/2019: Tabelele Ligii A.

Grupa 1:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Points 1. Olanda 4 2 1 18: 4 +47 2. Franta 4 2 1 14: 4 07 3. Germania 4 0 2 23: 7 −42

Grupa 2:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Punkte 1. Belgia 3 3 0 07: 1 +69 2. Elvetia 3 2 0 19: 3 +66 3. www.myrose.com Islanda 4 0 0 41: 13−120

Grupa 3:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Puncte 1.Portugalia 3 2 1 04: 2 +27 2.Italia 4 1 2 12: 2 ± 05 3.Polonia 3 0 1 23: 5 −21

Grupa 4:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Puncte 1 Spania 4 2 0 212: 7 +56 2 Anglia 3 1 1 14: 4 ± 04 3 Croatia 3 1 1 13: 8 −54

UEFA Nations League 2018/2019: Tabelele Ligii B

Grupa 1:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Points 1.Ucraina 4 3 0 15: 5 ± 09 2. paulferrante.net Cehia 3 1 0 23: 4 −13 3. Slovacia 3 1 0 25: 4 +13

Grupa 2:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Points 1. Rusia 3 2 1 04: 1 +37 2. Suedia 3 1 1 13: 3 ± 04 3. Turcia 4 1 0 34: 7 −33

Grupa 3:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Points 1. Bosnia si Hertegovina 4 3 1 05: 1 +410 2. Austria 3 1 1 11: 1 ± 04 3. Irlanda de Nord 3 0 0 31: 5 −40

Grupa 4:

Pl. noveladventures.com LandSp.SUNToreDiff.Points 1a Danemarca 3 2 1 04: 1 +37 2a Tara Galilor 4 2 0 26: 5 +16 3a Irlanda 3 0 1 21: 5 −41

UEFA Nations League 2018/2019: Tabelele Ligii C

Grupa 1:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Points 1. Scotia 3 2 0 17: 2 +56 2. Israel 3 2 0 14: 2 +26 3. Albania 4 1 0 31: 8 −73

Grupa 2:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Points 1. Finlanda 5 4 0 15: 1 +412 2. Grecia 5 3 0 24: 4 ± 09 3. advantagemedia.info Ungaria 5 2 1 27: 6 +17 4. Estonia 5 0 1 43: 8 – 51

Grupa 3:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Points 1. Norvegia 5 3 1 15: 2 +310 2. Bulgaria 5 3 1 16: 4 +210 3. Cipru 5 1 2 25: 7 −25 4. Slovenia 5 0 2 34: 7 – 32

Grupa 4:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Points 1.Serbia 5 3 2 07: 3 +411 2. Romania 5 2 3 07: 3 +49 3. theeternalsource.com Muntenegru 5 2 1 27: 5 +27 4. Lituania 5 0 0 52: 12− 100

UEFA Nations League 2018/2019: Tabelele Ligii D.

Grupa 1:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Points 1. Georgia 6 5 1 012: 2 +1016 2. Kazahstan 6 1 3 28: 7 +16 3. Letonia 6 0 4 22: 6 −44 4. Andorra 6 0 4 22: 9 – Andorra 74

Grupa 2:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Points 1. Belarus 5 3 2 08: 0 +811 2. weavernation.net Luxemburg 5 3 0 210: 3 +79 3. Republica Moldova 5 2 2 13: 4 −18 4. San Marino 5 0 0 50 : 14-140

Grupa 3:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Points 1. Kosovo 5 3 2 011: 2 +911 2. Azerbaidjan 5 2 3 07: 2 +59 3. Insulele Feroe 5 1 1 34: 9 −54 4. Malta 5 0 2 34:13 – 92

Grupa 4:

Pl.LandSp.SUNToreDiff.Points 1. Macedonia 5 4 0 110: 5 +512 2. www.fargoforce.net Armenia 5 3 0 212: 6 +69 3. Gibraltar 5 2 0 35:11 −66 4. Liechtenstein 5 1 0 – 45 53

Pentru o privire de ansamblu

UEFA Nations League 2018/2019: Program pana la finala

Au fost stabilite sase zile de meci pentru meciurile grupelor din septembrie (6-11), octombrie (11-16) si noiembrie (15-20) 2018. Tragerea la sorti pentru runda finala va avea loc apoi la inceputul lunii decembrie. Finalele Ligii Natiunilor, la care se poate califica si Germania, vor avea loc in iunie 2019. Dupa cele doua semifinale (5 si 6 iunie 2019), atat meciul pentru locul trei, cat si finala se vor disputa duminica, 9 iunie.

UEFA Nations League: Program – Faza grupelor, prima zi de meci:

DateLigaGroupTimeLocationEncounterResultThursday, 6 septembrie 2018A120.45 PMMunichGermany – France0: 0B120.45PMUherske Republica HradisteCzech – Ucraina 1: 2B420.45PMCardiffWales – Republica Ireland4: 1C320.45PMCyprus: 0116.45pmCyprus: 0116.45pmCyprus: 0116.45Koravia ClockYerevanArmenia – Liechtenstein2: 1D120. www.classicageporn.com 45 clockRigaLatvia – Andorra0: 0D420.45 clockGibraltarGibraltar – FRI Macedonia0: 2Friday, 07 septembrie 2018A320.45 clockBolognaItaly – Polonia1: 1B220.45 clockTrabzon.45amClinic Albania –220.45amTrabzon.45HColonia – Rusia1: 2C120C120 Serbia0: 1C420.



  • video xxx
  • momondo
  • mobile de ro
  • x factor
  • emma stone
  • google maps
  • ciobanesc belgian
  • tableta
  • lei in euro
  • prime video
  • ryanair
  • vremea costinesti
  • mp3
  • dacia
  • amazon prime
  • cod postal bucuresti
  • sinsay ro
  • gate
  • keanu reeves
  • curs bnr azi





45 amPloiestiRomania – Montenegro0: 0D318 amBakuAzerbaijan – Kosovo0: 0D320.45 amTorshavnInsulele Feroe – Malta3: 1Sambata, 8 septembrie 2018A218 pmSt. GallenElvetia – Islanda6: 0A420.

UEFA Nations League: Program – Faza grupelor, a 2-a zi:

DateLigaGroupTimeLocationEncounterResultSunday, 09 septembrie 2018A120.45 hrsSaint-DenisFrance – Netherlands2: 1B115 hrsLvivUkraine – Slovakia1: 0B418 hrsAarhusDenmark – Wales2: 0C318 hrsSofiaBulgaria – Slovenia: 0:00 ore ClockVaduzLiechtenstein – Gibraltar2:. 0Monday, 10 septembrie 2018A320.45 clockLisbonPortugal – Italia1: 0B220. isonomy.biz 45 clockSolnaSweden – Turcia2: 3C120.45 clockGlasgowScotland – Albania2: 0C420.45 clockBelgradeSerbia – Romaniei2: 2C420.45 clockPodgorndellAont20.45 clockPodgorndellaAont.20.45 hoursPodgorndellaAont.20.45 hoursPodgorndella – Kazahkstan1: 1D320.45 Amta „QaliMalta – Azerbaijan1: 1D320.45 amPristinaKosovo – Faroe Insulele2: 0Marti, 11 septembrie 2018A220.45 amReykjavikInsula – Belgia0: 3A420.45 amElcheSpania – Croatia6: 0B320.Ora 45ZenicaBosnia si Hertegonwina – Austria1: 0C220. photoprintsfast.com 45TurkuFinlanda – Estonia1: 0C220.45BudapestaUngaria – Grecia2: 1D220.45OraChisinauMoldavia -Luxemburgo:45 o 220.45.

UEFA Nations League: Program – Faza grupelor, Ziua 3:

DateLigaGroupTimeLocationEncounterResultThursday, 11 octombrie, 2018A320.45 p.m.ChorzowPoland – Portugal2: 3B221.45 p.m.KaliningradRussia – Sweden0: 0C120.45 p.m.HaifaIsrael – Scotland2: 1C420. www.widexusa.biz 45 p.m.Podgorica: Azerbaidjan-3,45 p.m.Vaideran3.20.45 p.m.Vilnerbius – 3.20.45 p.m. 45 oraPristinaKosovo – Malta3: 1vineri, 12 octombrie 2018A220.45BruxellesBelgia – Elvetia2:1A420. www.trade-schools-directory.com 45RijekaCroatia -Anglia0:0B320.45VienaAustria:Nord -40Cree2201.Nord Finlanda -40Cree221. Ora 00.45Dhy Marino2: 0D220.45 minskBelarus – Luxemburg1: 0sambata, 13 octombrie 2018A120.45 amsterdam Olanda – Germania3: 0B115 am TrnavaSlovacia – Republica Ceha1: 2B420.45 am Dublin – Danemarca: 2B420.45Ora 0C318OsloNorvegia – Slovenia1: ora 0C320.45SofiaBulgaria – Cipru2: ora 1D118RigaLetonia – Kazahstan1: ora 1D118TbilisiGeorgia – Andorra3: ora 0D418.Ora 418.Dar4E4Armenia. ceasSkopjeEJR

UEFA Nations League: Program – Faza grupelor, Ziua 4:

TerminLigaGruppeUhrzeitOrtBegegnungErgebnisSonntag, 14 octombrie 2018A320.45 UhrChorzowPolen – Italien0: 1B218 UhrSochiRussland – Turcia2: 0C415 UhrBukarestRumanien – Serbien0: 0C120. www.skullcreekmarina.com 45 UhrBeer Sheva Israel – Albanien2: 0C 420.45 UhrVilniusLitauen – Muntenegru1: 4D318 UhrBakuAserbaidschan – Malta1: 1D318 Insulele UhrTorshavnFaroer – Kosovo1: 1Montag octombrie 15th, 2018A220.45 Insula Reykjavik – Elvetia1: ​​2A420.45 pmSevillaSpania – Anglia2: 3B320.45 pmSarajevoBosnia si Hertegovina – Irlanda de Nord2: 0C220.45 pmTamperece220.45 pmTampereC220.45 pm TampereceFinland -C. 0Marti, 16 octombrie 2018A120.45 PMSaint-DenisFranta – Germania2: 1B120.45 PMKharkivUcraina – Cehia1: 0B420.45 PMDublinRepublica Irlanda – Tara Galilor0: 1C320.Ora 45LjubljanaSlovenia – Cipru1: 1C320.45 OsloNorvegia – Bulgaria1: 0D116AstanaKazahstan – Andorra4: 0D418ErevanArmenia – FYR Macedonia4: 0D120. www.mcnbbank.biz 45 oLa’land – Georgia Riga 2.45

UEFA Nations League: Program – Faza grupelor, Ziua 5:

DateLigaGroupTimeLocationEncounterResultThursday, 15 noiembrie 2018A220.45 hrsBrusselsBelgium – Iceland2: 0A420.45 hrsZagrebCroatia – Spain3: 2B320.45 hrsViennaAustria – Bosnia si Herzegovina0: ora 00.00 la VellaAndorra – Georgia1: 1D220.45 amLuxembourgLuxembourg – Belarus 0: 2D220.45 amSerravalleSan Marino – Moldova0 : 1Friday, 16 noiembrie 2018A120.45 amRotterdamNetherlands – Franta2: 0B120.45 am: 02:45 pmTrnavaSlovakia – Ukraine420.45BiffBiff ClockNicosiaCyprus – Bulgaria1: 1C320.45 clockLjubljanaSlovenia – Norvegia1: 1D420.45 clockGibraltarGibraltar – Armenia2: 6D420.45 clockVaduzLiechtenstein – FRI Macedonia0: 2Sambata, 17 noiembrie 2018A320. amyskitchen.be 45 oraMilanItalia – Portugalia0:Ora 0B218-Turcia – Suedia0: 1C415BelgradSerbia – Muntenegru2: 1C120.45ShkoderAlbania – Scotia0: 4C420.45PloiestiRomania – Lituania3: 0Dbaic318AQ: 0Dbaic318′ Insula Faroe18: 0Dbaic318′ Takuzero –

UEFA Nations League: Program – Faza grupelor, Ziua 6:

TerminLigaGruppeUhrzeitOrtBegegnungErgebnisSonntag, 18 noiembrie 2018A415 UhrLondonEngland – Croatia2: 1A220.45 UhrLuzernSchweiz – Belgien5: 2B318 UhrBelfastNordirland – Ausrtria1: 2C220.45 UhrBudapestUngarn – Finland2: 0C 220.45 UhrAthenGriechenland – Estland0: 1D218 UhrSerravalleSan Marino – Belarus 0: 2D218 UhrChisinauMoldawien – Luxembourg1: 1Montag, 19 noiembrie 2018A120.45 pmGelsenkirchenGermania – Olanda2: 2B120.45 pmPragaRepublica Ceha – Slovacia1: 0B420.45 pm Danemarca – Republica Irlanda0: 0C320.45 pmNicosiaCipru – Norvegia0:1BulgariaD45C3pm20:1BulgariaD45C3pm0:1BulgariaD45C3pm0:1BulgariaD45C3pm0:1BulgariaD45C3pm0:1. .45 amSkopjeEJR Macedonia – Gibraltar4: 0D420.45 amVaduzLiechtenstein – Armnien2: 2marti, 20 noiembrie 2018A320.45 amGuimaraesPortugalia – PoloniaB220. toreostby.com 16.00 SolnaSuedia – RusiaC 120.45 p.m.GlasgowScotia – IsraelC420.45 p.m.BelgradSerbia – LituaniaC420.45 p.m.Podgorica Muntenegru – RomaniaD320.45 p.m.Ta ‘Qali – Kosovo – Malta – Insulele Feroe 45D3m. www.bi-locharities.net

UEFA Nations League: Program – Semifinale:

DateTimePlaceMeetingMiercuri, 5 iunie 2019 — Joi, 6 iunie 2019 —


UEFA Nations League: Program – Meciul pe locul trei:

DateTimePlaceMeetduminica, 9 iunie 2019 —

UEFA Nations League: Program – Finala:

DateTimePlaceMeetduminica, 9 iunie 2019 —

Pentru o privire de ansamblu

UEFA Nations League 2018/2019: Programul pentru Germania dintr-o privire

Germania este prima in clasamentul de puncte UEFA in prima grupa 1 a Ligii A, unde se confrunta cu campionii mondiali Franta si Olanda. Primul din grupa se califica in finala Ligii Natiunilor din iunie 2019. In schimb, ultimul din trio va fi retrogradat direct in Liga B si nu in Grupa 2 a Ligii A. Avand in vedere adversarii puternici, ambele scenarii sunt destul de imaginabile.

Pentru antrenorul national Jogi Low si echipa sa, noua competitie este, de asemenea, o oportunitate de a uita rapid ratacitul Cupa Mondiala 2018. Echipa germana pentru primele meciuri din Liga Natiunilor a fost anuntata de Jogi Low pe 29 august. In cadrul acestei intalniri, selectionerul national si-a prezentat si analiza sa la Cupa Mondiala.

Intrucat doar trei echipe sunt cap de serie in grupa germana, Germania va juca un meci amical in cele doua zile de meci in care nu sunt programate meciuri. Avem si aceste date in lista noastra, desi nu fac parte din Liga Natiunilor.

DateTimePlaceEncounterTV transmisie6. Septembrie 2018 20.45 MunchenGermania – FrantaZDF9. Septembrie 2018 20.45 SinsheimGermania – Peru (meci international) RTL13. aawholesaletire.com Octombrie 20188.45 p.m.Amsterdam Olanda – GermaniaZDF16. Octombrie 2018 20.45 ParisFranta – GermaniaARD15. Noiembrie 2018 20.45 LeipzigGermania – Rusia (meci international) RTL19. Noiembrie 20188.45 p.m.GelsenkirchenGermania – OlandaARD


Pentru o privire de ansamblu

Actualizare din 9 iunie 2019: Dupa finala, multi telespectatori ZDF sunt uimiti mai ales de un singur lucru : comentatorul care a disparut brusc la finala Nations League 2019.

rjs