Piloții motocicliști de la C.S. Dumbrăvița au urcat din nou pe podium la Arad, unde, la finele săptămânii trecute, s-a desfășurat etapa a II-a din Campionatul Național de Supermoto 2011 (CNI SM). Programată inițial la Bacău, această etapă s-a desfășurat în final tot la Arad, pe circuitul Las Vegas și cu o vreme capricioasă. Vlad Neaga (11 ani), Bogdan Covaci (16 ani) și Ionuț Laurențiu Ciurescu (18 ani) continuă seria victoriilor la indigo, începută acum o lună. Vlad Neaga a urcat pe prima treaptă a podiumului la categoria de Juniori Supermoto, clasa 85 cc., pe aceeași motocicletă Honda CR 85. În formă excelentă, câștigând ambele manșe, el a obținut victoria detașat, distanțându-se cu lejeritate de al doilea pluton de concurenți. Tot pe prima treaptă a podiumului a urcat și Ionuț Laurențiu Ciurescu care a câștigat secțiunea Scutere până la 70 cc., pe o Yamaha Aerox. Folosindu-se de experiența etapei trecute, debutantul Bogdan Covaci a terminat al treilea cursa, la  categoria Supermoto 3, pe Honda CR F 250.