Retrogradare: Koln castiga clar la Holstein Kiel – retrogradare dupa o prima repriza nebuna

1. FC Koln a pierdut cu putinta prima mansa in retrogradare, in mansa secunda la Holstein Kiel prima divizie a aratat o cu totul alta fata. Tickerul live pentru lectura.

• Retrogradare 1. Bundesliga / 2. Bundesliga: Holstein Kiel – 1. ourporteverglades.net FC Koln 1: 5 (1: 4)
  • In prima mansa, Holstein Kiel a castigat cu 1-0 la clubul din Bundesliga.
  • Dar berzele s-au lasat rasturnate de echipa Koln in mansa secunda si nu au reusit sa urce.

Holstein Kiel – 1.FC Koln 1: 5 (1: 4)

Formatie Holstein Kiel: Gelios – Neumann, Wahl, Lorenz (46 Mees), Komenda (62 Kirkeskov) – Meffert – Muhling, Lee – Bartels, Reese (81 Awuku), Porath (46 Girth) 1. FC Koln : Horn – Ehizibue , Bornauw (46 Mere), Czichos, Horn (46 Jakobs) – Hector, Skhiri – Wolf (72 Thielmann), Duda (63 Meyer), Kainz – Andersson (76 Drexler) Goluri: 0 : 1 Hector (3) 1: 1 Lee (al 4-lea) 1: 2, 1: 3 Andersson (al 6-lea, al 13-lea) 1: 4 Czichos (al 39-lea) 1: 5 Skhiri (al 84-lea)

Jocul s-a incheiat, dupa primele 45 de minute s-a decis mansa secunda a retrogradarii din Bundesliga. Dupa 13 minute spectaculoase era deja 3: 1 pentru oaspeti, care au mai marcat un gol inainte de pauza. www.callmetcalfe.com Cu putin timp inainte de final, tapii au pecetluit retrogradarea cu ultima lovitura a cincea. Cu aceasta, FC ii asigura un adio reusit lui Friedhelm Funkel, care isi completeaza demisia din afacerea de antrenori cu salvarea clubului traditional.

FLUIER

Minutul 90: Ultimul minut al jocului ruleaza, probabil ca nu va exista timp de oprire. Publicul isi sarbatoreste echipa in ciuda promovarii esuate, Koln se poate bucura in cateva minute.

Minutul 87: Koln continua sa joace vesel in ultimele minute si este inca prezent fizic. Thielmann vede cartonasul galben cu putin timp inainte de final. proxynetwork.ws

Minutul 84: Decizia de la Kiel! Dupa o aruncare de la margine, Drexler fixeaza mingea si o plaseaza pe Skhiri, care arunca mingea direct in plasa cu interiorul pentru a face 1: 5. Cele patru lovituri necesare din Kiel sunt probabil utopice.

Minutul 78: Din nou aproape urmatorul gol pentru tapi! Gelios orienteaza un sut scazut al lui Duda chiar in jurul stalpului, echipa de la Koln ar putea conduce mult mai sus. Un minut mai tarziu, inlocuitorul Drexler este sus si plecat, Gelios iese din nou perfect si pare din nou.

Minutul 75: Ce mai are de oferit Kiel in ultimul sfert de ora?

Minutul 71: Din nou Kiel vine la unul dintre atacurile moderate, pasa lui Lee spre varf este mult prea imprecisa, Koln clar la colt. Acest lucru nu aduce mai mult decat un antet esuat. win.aiafa.it

Minutul 66: Pentru Kielers devine din ce in ce mai clar din minut in minut ca ascensiunea nu poate fi realizata cu performanta de astazi. Inca lipsesc trei lovituri, dar berzele nu au niciun atac astazi.

Minutul 62: Si din nou Andersson! Dupa o pasa puternica a lui Wolf, atacantul vine in final de pe o pozitie centrala, dar Gelios este din nou pregatit. Portarul previne o dezamagire pentru echipa sa de astazi, care nu se poate elibera de stapanirea de la Koln.

Retrogradare: Holstein Kiel impotriva 1. FC Koln in live ticker – echipa de prima divizie inca nu renunta

Minutul 58: Koln are o mare sansa prin Andersson, care a trecut deja de Gelios si nu reuseste pe linia de poarta de un fundas al lui Kiel. www.montemerlo.com Insa suedezul este fluierat inapoi, a fost o pozitie de ofsaid in pasa precedenta.

Minutul 55: Acum aproape totul se petrece in repriza Kiel, Koln pune presiune si nu permite nicio actiune din partea diviziei a doua. Kainz incearca cu o lovitura din pozitia pe jumatate din stanga, care se repezi pe langa poarta din dreapta.

Minutul 51: Kielers nu mai au timp, iar sprijinul publicului nu mai este prea mare. Koln, in schimb, continua sa joace, mai intai Kainz incearca sa inchida, apoi Duda cu recul, dar Gelios poate zadarnici ambele incercari.

Minutul 48: Berzele ies din cabina cu verva, dar oamenii din Koln sunt din nou trezi. floridahorsepark.com Wolf se termina dupa o incercare de atac pe stanga, dar Gelios apuca.

Minutul 46: Si continua pe stadionul Holstein, unde Kielers sunt inca la trei goluri inainte de promovare. Ambii antrenori s-au schimbat de doua ori la pauza.

LA JUMATATE

Minutul 45: Cu putin timp inainte de pauza, Jannes Horn de la Koln vede cartonasul galben, dar nu se intampla mare lucru pana la fluierul lui Aytekin.

Retrogradare: Holstein Kiel impotriva lui 1. FC Koln in live ticker – caprele lovesc cu putin timp inainte de pauza

Minutul 43: Koln ramane in viteza inainte, dar brusc Porath se ridica si dispare dupa o greseala individuala a oaspetilor. frenchmania.com Jucatorul ofensiv vizibil il cauta pe Lee de cealalta parte, dar sud-coreeanul a dat peste marea sansa pentru un gol ulterior. Schleswig-Holsteiners au nevoie in prezent de trei goluri pentru promovarea in Bundesliga.

Minutul 39: Dintr-o data cade urmatorul TOOOR! 1. FC Koln continua si face scorul 4-1. Dupa un duel castigator cu capul, mingea aterizeaza la picioarele lui Rafael Czichos, care pur si simplu o scoate si loveste Kreuzeck. Cu toate acestea, el beneficiaza si de faptul ca alegerile lui Kiele scapa. nestoit.com

Minutul 36: Reese si Lee incearca sa faca plinul, dar echipa din spatele Koln este imediat in spatele mingii si indeparteaza situatia. In general, echipa lui Friedhelm Funkel pare concentrata constant, cu exceptia actiunii de compensare pe termen scurt.

Minutul 32: Kiels Porath vede galben dupa un fault la mijlocul terenului, gazdele nu se gandesc la mare lucru in afara de cateva contraatacuri.

Minutul 29: Cel putin un sut al lui Wahl rezulta din flancul ulterioare din lovitura libera, Kiel ramane pe contraatac in aceasta faza a jocului.

Minutul 26: Acum faulturile din repriza Kiel se aduna, dupa ce unul dintre Stardards Hector vine la lovitura de cap – dar aceasta nu merge in directia carcasei pentru o data. Pe de alta parte, contracul Kiel, Porath este pus de Bornauw, dupa care Koln vede cartonasul galben. www.caretag.net Acum berzele au o sansa cu o lovitura libera.

Retrogradare: Holstein Kiel impotriva lui 1. FC Koln in live ticker – berzele au nevoie acum de doua lovituri

Minutul 23: Kielers nu au gasit niciun mijloc, berzele se blocheaza devreme pe mijlocul terenului Koln. Cu toate acestea, publicul este acolo si continua sa biciuie gazdele.

19.Minut: Koln joaca un rol puternic impotriva mingii si, spre deosebire de prima mansa, este fericit sa joace, Kiel nu prea trece. hardware.initsimage.net Acum ramane de vazut daca prima divizie poate tine acest ritm.

16. Minut: Kielers sunt acum cu spatele la zid, nord-germanii au nevoie acum de doua goluri pentru a promova in Bundesliga.

Minutul 13: Dupa o centrare blocata de Kainz, urmeaza urmatorul corner pentru Koln.

• imagini

Si din nou mingea este in PREA! Dupa centrarea lui Kainz, Sebastian Andersson este din nou pe loc si trece cu capul in spatele lui Gelios! Incercarile de salvare de la Kiel raman in zadar. In plus, a fost al patrulea gol de cap in ultimele zece minute!

Minutul 10: Dupa faza initiala suparatoare, ambele parti par sa se fi neutralizat putin, Kiel acum are nevoie de urmatoarea lovitura. assault.upsseconddayair.com Berzele sunt impinse de public, sutul de la distanta lung al lui Finn Porath trece cu mult peste poarta lui Horn.

Retrogradare: Holstein Kiel impotriva 1. FC Koln in live ticker – inceput nebun pe stadionul Holstein

Minutul 6: Acum devine infricosator. 1. FC Koln inscrie urmatorul PREA! Atacantul Effzeh Andersson vine dupa o centrare perfecta a lui Kainz la lovitura de cap si il depaseste pe Gelios. Momentan Koln ar ramane in prima divizie. miamialumniassociation.com

Minutul 4: Ce se intampla aici!? Porath esueaza intr-un contraatac de la Kiel asupra lui Horn, dar Lee continua si loveste cu capul, mingea revenita este PREA goala! Aceasta inseamna ca o prelungire dupa mai putin de patru minute este din nou exclusa.

Minutul 3: … iar aruncarea de la margine rezulta PREA! Wolf centreaza la mijloc, capitanul Jonas Hector se grabeste si da cu capul 1. FC Koln ceva mai aproape de retrogradare!

2. attasport.salmanbenhamad.net Minut: Oamenii din Koln incep imediat, Wolf este initial tinut departe de poarta, apoi fostul profesionist din 1860 cel putin scoate o repunere de la margine…

Incepe

Update, ora 17:58: Ambele echipe sunt deja pe teren, in cateva momente arbitrul Deniz Aytekin va aproba jocul.

Actualizare, ora 17.46: Cateva minute ii despart pe Kielers de finala lor de promovare impotriva lui 1. www.williamclewis.com FC Koln. „Asteptam cu nerabdare meciul si incercam totul pentru a-l reusi cat mai mult posibil”, a spus optimist antrenorul Ole Werner, inainte de mansa secunda impotriva celui de-al saisprezecelea din sezonul precedent din Bundesliga.

Actualizare, ora 17:38: Finala de la Kiel se apropie din ce in ce mai mult, mingea se va rostogoli in aproximativ douazeci de minute. Poate divizia a doua sa promoveze sau 1. FC Koln actioneaza ca o prima divizie si poate intoarce rezultatul? Raspunsul va fi in curand!

Retrogradare: Holstein Kiel impotriva 1. FC Koln in live ticker – ambii antrenori se schimba de patru ori

Actualizare, ora 17. missingsock.eu 15: In curand va fi timpul, in mansa decisiva a retrogradarii pentru ultimul loc al sezonului viitor din Bundesliga, la ora 18.00, Holstein Kiel si 1. FC Koln se infrunta. Acum sunt cunoscute formatiile celor doua echipe!

Antrenorul de la Koln, Friedhelm Funkel, si-a schimbat formatia la patru pozitii: Jannes Horn, Ehizibue, Andersson si Kainz joaca astazi pentru Katterbach, Schmitz, Jakobs si Ozcan. Gazdele fac, de asemenea, patru schimbari, marcatorii de la prima mansa Lorenz, Meffert, Muhling si Reese fiind titulari pentru van den Bergh, Ignjovski, Hauptmann si Serra.

Actualizare din 29 mai, ora 16:48: Cu putin mai mult de o ora pana la confruntarea pentru retrogradare de pe stadionul Holstein, in care 2350 de fani ai Kiel asteapta cu nerabdare posibila promovare de astazi. textprintlanka.com Daca nord-germanii isi apara scorul de 1-0 din prima mansa cu un egal sau chiar cu o victorie, dopurile vor aparea in aceasta seara. Dar 1. FC Koln va calatori cu furie la Koln dupa infrangerea de pe teren propriu si va incerca din toate puterile sa mentina posibila retrogradarea.

Retrogradare: Holstein Kiel impotriva lui 1. FC Koln in live ticker – Divizia a doua isi mentine nervii in mansa secunda?

Actualizare din 29 mai, ora 16:20: Kiel der Koln – una dintre cele doua echipe va putea sa aplice cu putin inainte de ora 20:00 astazi. Cartile mai bune au nord-germanii, care au remizat cu 1-0 ca castigator in prima mansa pentru retrogradare impotriva celor slabi Domstadters. badnaughty.com Dar berzele nu au vrut inca sa fie fericite, pentru ca se pot intampla multe in mansa secunda sambata seara. In curand vor fi formatiile ambelor echipe, de la ora 18 se va pune in sfarsit serios.

Primul raport pe 28 mai:

Kiel – 90 de minute despart Holstein Kiel de Bundesliga * si 1. FC Koln de retrogradarea in camera inferioara, dar se pot intampla multe in mansa secunda pentru retrogradare, sambata seara. In victorie ingusta cu 1-0 in deplasare pe stadionul Mungersdorfer, nord-germanii si-au facut o pozitie buna pentru jocul decisiv, acum lipseste un pas spre promovare. Dar Koln * nu ar trebui anulat nici macar o secunda in acest sezon. buildingmarketintelligence.com

Retrogradare: Holstein Kiel impotriva lui 1. FC Koln in live ticker – berze care se confrunta cu o sansa istorica

Pozitia de start pentru candidatul la promovare din Schleswig-Holstein este clara: cu o egalitate sau o victorie, primul membru in Bundesliga ar fi incheiat. In special golul in deplasare le-ar putea oferi celor de la Kielers linistea necesara pentru jocul deja deranjant. Performanta defensiva a berzelor a fost si ea satisfacatoare si ne incurajeaza pentru sambata. „Am aparat totul in deplasare si de aceea intram in mansa secunda cu un mic avantaj”, a spus veteranul Fin Bartels, rezumarand performanta echipei sale.

In ciuda optimismului, antrenorul lui Kiel, Ole Werner, ramane pe teren. m.shopinmiami.com „Stim cat de dificila este sarcina si va ramane fierbinte”, a anuntat veteranul berzei. „Presiunea este pe 1. FC Koln si asteptam cu nerabdare meciul”, spune antrenorul berzei.

Echipa sa ar putea beneficia si de revenirea publicului sambata, deoarece 2350 de suporteri ii vor aplauda pe Kielers din tribune la sansa lor istorica. In plus, jucatorii regulati suspendati Jonas Meffert si Alexander Muhling revin la lotul lui Werner.

Retrogradare: Holstein Kiel impotriva lui 1. www.queentaco.biz FC Koln in live ticker – caprele au aratat rar clasa lor

Insa echipa de la Koln a facut deja una sau doua surprize in acest sezon si cu o victorie cu mai mult de un singur gol, ar putea face clar retrogradarea directa. Ca echipa lui Friedhelm Funkel poate invinge si adversari duri a fost demonstrat ultima data la mijlocul lunii aprilie, cand a invins RB Leipzig * cu 2-1. Cu toate acestea, a fost dificil impotriva adversarilor egali din regiunea de masa inferioara. Daca Effzeh nu detine clasa, aceasta ar insemna a saptea retrogradare din Bundesliga pentru clubul traditional *. (ajr) * tz.de este o oferta de la IPPEN. MEDIA

Lista listelor de rubrici: © Axel Heimken / AFP