Ziua de deschidere a ACC ofera flori, in timp ce neinvinsa se claseaza subtire

ACC deschide jocul conferintei cu actiune vineri

Daca prima zi de joc ACC a fost o indicatie, 2020 ar trebui sa fie un sezon palpitant pentru conferinta. Ziua de deschidere a conferintei a fost plina de actiuni in jurul conferintei, toate cele sapte jocuri oferind emotie si scoruri apropiate.

Nr. 6 Miami si Georgia Tech au castigat in deplasari. No. 16 Duke a marcat numarul 14 statul Florida, 2-1, in spatele unui alt inceput remarcabil de la dreapta lui Bryce Jarvis. Virginia a batut statul nr. 15 din Carolina de Nord din randul neinvinsului si Notre Dame a pornit pe drumul pentru a supara Carolina de Nord. Clemson a marcat in a opta mansa la marginea Boston College, 4-3, si Reha Detmers All-American de stanga din preseason a reusit sa bata 15 batausi pentru a conduce numarul 7 Louisville la o victorie cu 4-1 la Wake Forest.

Cel mai bun joc al grupului a fost la Durham, unde Jarvis a jucat un joc perfect in a saptea repriza impotriva seminolelor. El a pierdut jocul perfect intr-un teren de atac / salbatic, cu doua iesiri in interior si apoi a pierdut fara scapari urmatorul bataie, atunci cand Elijah Cabell a condus o singura chiar in fata unei scufundari Rudy Maxwell pe campul stang.

Array

A urmat o plimbare, incarcand bazele, dar Jarvis s-a smuls din blocaj pentru a mentine statul Florida in afara tabloului de bord si a pastra ceea ce era la momentul respectiv cu 1-0 pentru Blue Devils.

Jarvis, care a aruncat un joc perfect in urma cu doua saptamani impotriva lui Cornell, si-a incheiat ziua cu 12 lovituri in sapte reprize. Inainte ca partida sa perfecta sa se desparta vineri, el a retras 49 de jucatori drepti la Durham Bulls Athletic Park, datand din ziua deschiderii impotriva armatei. Cea de-a saptea plimbare a fost de asemenea prima sa din Ziua Deschiderii.

Jarvis a fost pur si simplu senzational sa inceapa primavara. Juniorul este 3-1, 0,67 cu 40 de atacuri si doua plimbari in 27 de reprize in acest sezon.

„Este doar de necrezut”, a spus antrenorul Chris Pollard. „Nu am vazut niciodata un tip de patru saptamani aruncand baseball-ul asa cum il are. A fost distractiv sa urmaresti. ”

Duke (11-2) a fost remarcabil pe movila in acest sezon si a intrat in weekend cu cea mai buna ERA a natiunii (1,42). Vineri a servit doar pentru a consolida reputatia Blue Devils, intrucat Thomas Girard l-a urmat pe Jarvis cu cinci lovituri in doua reprize fara succes pentru a obtine a treia salvare din sezon.

Array

Florida State (9-4) a obtinut o performanta puternica pe movila proprie, incepand cu Preseason All-American CJ Van Eyk. Jucatorul de la juniori l-a mentinut pe Duke la o singura fuga pe trei lovituri in sase reprize. Dar nu a fost destul pentru a-l depasi pe Jarvis.

Deoarece Virginia nu este clasata, seria sa impotriva statului NC poate zbura putin mai mult sub radar in raport cu Duke si Florida State. Dar performanta Cavaliersului de vineri intr-o victorie cu 7-3 ar trebui sa serveasca pentru a-si ridica profilul.

Wolfpack a intrat in Charlottesville dupa ce a castigat primele 12 partide si s-a clasat pe locul patru in natiune la scor la 10,4 alergari pe meci. Angajatii Cavaliers au folosit un efort de grup pentru a-i tine la trei runde, cel mai mic total al sezonului si a le inmana prima pierdere.

Infractiunea din Virginia a avut o zi puternica proprie. Jimmy Sullivan a omis in a doua repriza, ajutandu-i pe Cavaliers sa conduca cu 3-0. De atunci, ori de cate ori NC State ameninta sa se intoarca, lovitorii din Virginia au avut un raspuns in jumatatea de jos a reprizei. Dupa ce a pierdut o serie impotriva lui Oklahoma, la Pensacola, in Opening Weekend, Virginia (11-3) a jucat bine si acum are o serie castigatoare in sapte jocuri.

Cea mai mare surpriza a conferintei a venit de la Notre Dame, care nu s-a remarcat niciodata intr-o victorie cu 8-5 la Carolina de Nord (10-5).

Primul baseman Niko Kavadas a lovit al saselea alergament al sezonului al echipei irlandeze Fighting si au alergat salbatic, furand sase baze. Spencer Myers a castigat doua baze, adaugand in totalul lui 15, cel mai mare din tara.

Notre Dame (8-2) a plecat la inceput cu antrenorul din primul an Link Jarrett. O alta victorie in acest week-end in Chapel Hill ar fi o declaratie puternica pe masura ce incepe conferinta.

Alabama, Florida Numai ramasiti nebatut

Weekend-ul a inceput cu patru echipe neinvinsa in baseball-ul colegiului. Dar randurile neinvins au fost reduse la jumatate vineri, in timp ce Virginia a batut NC State si Wright State a invins Tennessee, lasand doar Alabama si Florida.

No. 1 Florida s-a impus cu o victorie de 9-1 impotriva South Florida pentru a-si inregistra recordul la 14-0, extinzand recordul de program pentru cel mai bun inceput de sezon. Florida a inregistrat marti recordul cu o victorie la Florida Atlantic, care a impins-o la 12-0, eclipsand recordul stabilit de echipa din 1989 si 2002.

Vineri, Florida nu a pierdut timp, scorand sase alergari in prima repriza impotriva Collin Sullivan, incepatorul USF. Primul baseman Kendrick Calilao si pescarul Nathan Hickey au condus infractiunea cu trei, iar acest lucru a fost alergat. Righthander Tommy Mace a batut sase batausi in sapte reprize fara punctaj si a imprastiat doua lovituri si doua plimbari.

Alabama este cea mai probabila a perechii neinvinsa. Crimson Tide a invins Lipscomb, 2-1, in 13 reprize vineri seara pentru a imbunatati la 14-0, o victorie timida a recordului de program pentru cel mai bun inceput de sezon. Sunt deja la jumatatea drumului fata de totalul castigului sezonului trecut (30).

Competitia din Alabama nu a fost stelara in acest sezon, dar nu a fost o gramada de pushovers. Acesta a deschis sezonul cu o mana de nord-est, care este proiectata a fi una dintre cele mai bune echipe din Asociatia Coloniala de atletism si a trecut cu 7-2 de atunci. O calatorie complicata in Nevada-Las Vegas a urmat weekendul urmator, iar Alabama a gazduit apoi Harvard, campioana domneasca a Ligii Ivy. Lipscomb (8-4) este la un inceput de sezon solid, castigand o serie impotriva Ohio State weekendul trecut, iar Marea detine de asemenea o victorie de la mijlocul saptamanii impotriva Alabama de Sud, care a castigat vineri la Arkansas.

Adevaratul test pentru Alabama va veni in jocul SEC, dar aceasta echipa ar putea fi gata sa alerge la prima sa aparitie la nivel regional din 2014. Antrenorul de al treilea an, Brad Bohannon, a adus inapoi inapoi primele 15 clase de recrutare si acea tanara talentul incepe sa plateasca pentru Marea.

Infractiunea Alabama a impresionat uneori in acest sezon si este in medie de 8,5 alergari pe meci. Patru lovitori au cel putin trei runde de acasa in acest sezon, condusi de captivatorul redshirt-sophomore Sam Praytor cu cinci. Jucatorul principal de utilitate, Brett Auberbach, a condus vineri Marea Mare cu patru lovituri

Dar vineri – asa cum se va intampla in timpul jocului SEC – s-a ajuns la pitarii tineri din Alabama. Connor Prielipp a reusit sa scoata 11 batatori in sase reprize fara punctaj si, in sezonul de start al Marelui Vineri, este 3-0, 0,00 cu 35 de lovituri, sase plimbari si doar cinci lovituri permise in 21 de reprize. Chase Lee a aruncat direct in partea de sus a celor de la 51 de puncte in relief si este acum 1-0, 1,64 cu 19 atacuri si doua plimbari in 11 reprize.

Cat timp Florida si Alabama pot continua alergarile neinvinsa ramane de vazut. Dar amandoi au ajuns la aerul rarificat in acest weekend.

Ceas Ace

Vineri seara este pentru asi. Aici evidentiem unele dintre cele mai bune spectacole de pitching ale zilei.

Jack Dreyer, LHP, Iowa: Dreyer a aruncat o inchidere intr-o victorie de 10-0 in sapte reprize impotriva Western Michigan la Snowbird Classic din Port Charlotte, Florida. Redshirt-sophomore a izbucnit sapte, a sustinut Broncos la trei lovituri si a permis doar doi alergatori pentru a avansa prima baza. Odata cu victoria, Dreyer s-a imbunatatit la 2-1, 3.32 cu 23 de atacuri si 11 plimbari in 21.2 reprize.

Mason Erla, RHP, Michigan State: Infruntandu-se pe Troy in Cox Diamond Invitational din Pensacola, Erla a aruncat sapte reprize fara punctaj pentru a-i conduce pe spartani la o victorie cu 1-0. Erla a batut 12 batausi, a mers unul si a imprastiat doua lovituri. El a depasit-o pe Troia pe starterul Lane Thomas intr-o noapte cand cele doua echipe s-au combinat pentru sapte lovituri totale. Erla s-a imbunatatit la 2-0, 1.04 cu 42 de atacuri si sase plimbari in 26 de reprize.

Asa Lacy, LHP, Texas A&M: Intr-un meci mult vizionat de primele cinci perspective, Lacy si Texas A&M (12-3) au obtinut tot ce-i mai bun pe Nick Gonzales si New Mexico State (12-2) intr-o victorie 8-3. . Lacy si-a anuntat prezenta cu autoritate, izbind in lateral sa inceapa jocul si a terminat cu 13 lovituri in sapte reprize fara succes. Singurele sale cusururi erau o pereche de plimbari. Odata cu castigul, Lacy s-a imbunatatit la 3-0, 0.75 cu 46 de atacuri si opt plimbari in 24 de reprize.

Kyle Nicolas, RHP, Ball State: Face Face Sacred Heart in jocul doi al zilei pentru Ball State la Swig & Swine Classic din Charleston, SC, Nicolas a avut o noapte de cariera. El a batut 17 batausi in sapte reprize fara punctaj, tinandu-i pe pionierii la o lovitura si la o plimbare in 110 locuri. Totusi, Sacred Heart a castigat cu 1-0. Nicolas este acum 0-1, 2.74 cu 37 de atacuri si sapte plimbari in 23 de reprize.

Doug Nikhazy, LHP, Mississippi: Chiar si intr-o noapte a secusilor din SEC, consumand o competitie peste masura, Nikhazy a iesit in evidenta. Sofhomore a aruncat sase reprize fara succes, a izbucnit 12 batausi si a mers trei intr-o victorie cu 15-0 impotriva lui Princeton. Rebelii (12-1) aproape ca au produs al doilea alergator combinat in trei saptamani, dar s-au solutionat pentru o singura lovitura, dupa ce Conor Nolan al Tigrilor a condus a opta mansa cu un singur off din Greer Holston. Nikhazy este acum 3-1, 2.35 cu 31 de lovituri si noua plimbari in 23 de reprize.

In jurul The Horn

– Alabama de Sud (8-7) a ajuns la Patrick Wicklander de la stanga Arkansas pentru sapte alergari in 3,2 reprize, in calea unei victorii de 13-6. Cultivatorul stang, Ethan Wilson, a avut doua runde de acasa si cinci RBI pentru Jags, iar terenul central, Michael Sandle, a mers 3 pentru 5. Dupa ce a inceput sezonul 7-0, numarul 13 Arkansas a pierdut cinci la rand pentru a scadea la 7-5.

– Pepperdine (11-2), o echipa aflata chiar pe cuspina Top 25, a facut o declaratie vineri, cu o victorie de 12-2 impotriva numarului 10 Michigan (7-6). Righthander Wil Jensen i-a dat valului un start puternic (6 IP, 4 H, 1 R, 2 BB, 8 K), iar infractiunea a fost executata de al treilea baseman Aharon Modlin, care a trecut pe 5 pentru 5, si de terenul drept Reese Alexiades, care a fost 3-pentru-3 cu doua plimbari si patru alergari marcate.

– Statul din San Diego (10-4) s-a descurcat cu Cade Cavalli, mai bine decat oricine pana acum, in dreptul sezonului Oklahoma, scorand cinci alergari in sapte reprize, inclusiv patru in a doua repriza singura, in drum spre o victorie cu 5-4. Chiar si in continuare, au fost nevoiti sa se lupte cu un miting tarziu din numarul 11 ​​in curand (11-4). Coborand cu 5-2 in al noualea, DH Brady Lindsley a conectat un omer in doua runde pentru a-l face un joc de o singura maniera, dar dreapta sa Casey Schmitt a reusit sa se retraga din ultimii doi batters pentru a-l inchide. In afara de inchiderea jocului, Schmitt, un jucator cu doua sensuri All-American de preseason, a mers 2 pentru 4 si a condus in trei runde pentru aztecii.

– Jucatorul de dreapta al juniorului Gavin Stone a aruncat o lovitura de atac impotriva sud-estului Louisiana (5-8) pentru a conduce Central Arkansas (6-7) la o victorie cu 2-0 pentru a deschide jocul Conferintei de Sud. Stone a izbucnit 13 batatori si s-a confruntat cu o singura bataie mai mult decat minimul, singura lui neplacuta o plimbare in plumb in a cincea repriza. Niciunul nu a fost al treilea din istoria programelor.

– UC Santa Barbara (11-2) a inceput un weekend mare la statul Oregon (5-7) cu o victorie cu 6-0. Gauchos au castigat sase jocuri directe si sunt acum 3-0 impotriva scolilor Pac-12 in acest sezon, adaugandu-se victoriilor impotriva Californiei si UCLA. Cu toate acestea, acest castig a fost mai strain decat restul. UCSB a fost un singur hit vineri seara, limitata la un triplu de doua runde de la scurtcircuitul McClain O’Connor. Dar a reusit sa profite de noua plimbari si patru greseli ale Castorilor. De asemenea, a obtinut un efort de grup puternic asupra movilei, in timp ce Rodney Boone, Connor Roberts si Alex Schrier s-au combinat pentru o inchidere cu doua lovituri.