Politehnica Timişoara a încheiat cum nu se putea mai prost stagiul de pregătire de la Marbella. Alb-violeţii au fost învinşi cu scorul de 3-1 de ucrainienii de la Dnepr Dnepropetrovsk, după ce au condus cu 1-0. În minutul 9, Zicu a transformat un penalty după ce Rocha a fost faultat în careu de un fundaş advers. Poliştii nu au făcut pasul înapoi după marcarea golului, dar Helder şi Rocha au ratat din situaţii foarte bune desprinderea. Şi cum ocaziile să răzbună, Dnepr a reuşit egalarea în minutul 30, Gladkiy învingându-l pe Taborda cu un şut de la 15 metri. Şapte minute mai târziu, fotbaliştii antrenaţi de Juande Ramos au preluat conducerea, Nazarenko lăsându-l spectator pe acelaşi Taborda. Finalul prime reprize le-a aparţinut celor de la Dnepr, care au mai ratat două ocazii mari de gol. Începutul reprizei scunde a aparţinut bănăţenilor, dar Zicu şi Burcă au trecut pe lângă egalare. Dacă poliştii au ratat, ucrainienii n-au făcut-o, iar Gladkiy a mai marcat o dată (minutul 63), cu o lovitură de cap. Finalul de meci a fost al Politehnicii, dar la ultimul fluier scorul a rămas neschimbat, 3-1, şi Dusan Uhrin a înregistrat al doilea eşec în meciurile de pregătire.